Według zazwyczaj dobrze poinformowanej włoskiej strony internetowej Tuttobiciweb pierwszy etap tegorocznego wyścigu Giro d’Italia (3-25 października) odbędzie się w stolicy Sycylii – Palermo. 

Organizatorzy wyścigu Giro d’Italia muszą szukać zastępstwa za “węgierskie” pierwsze trzy etapy wyścigu, z których z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowała strona węgierska. I tak wyścig ma zainaugurować licząca około 9 kilometrów jazda indywidualna na czas w Palermo, drugi etap ma zostać rozegrany na trasie z Monrealo do Agrigento (pierwotna trasa czwartego etapu), zaś trzeci ma się zakończyć na szczycie wulkanu Etna.

Dwa etapy ze startu wspólnego, które miały odbyć się na Węgrzech, zostaną zaś zastąpione dwoma odcinkami w pierwszym tygodniu Giro w południowych regionach włoskiego buta: Basilicata oraz Abruzja.

Ostatnio organizator wyścigu firma RCS Sport poinformowała, że podpisała trzyletnią umowę z regionem Sycylii na organizację Wielkich Startów wyścigu. Oznaczałoby to, że przyszłoroczna edycja wyścigu ponownie wyruszy z południowej włoskiej wyspy, jednak nie wiadomo, czy Węgry nie będą chciały powetować sobie straconego Grande Partenza z powodu wirusa Covid-19.

Prezentacja nowej trasy Giro 2020 ma odbyć się w trybie on-line pod koniec czerwca lub na początku lipca. Dyrektor wyścigu Mauro Vegni ma nadzieję, że wyścig odbędzie się przy otwartych drzwiach, ale z ograniczeniami co do liczby kibiców podczas startów i met poszczególnych etapów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments