fot. Getty Images

Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step), który miał kraksę na siedemnastym etapie wyścigu Giro d’Italia przeszedł w Belgii badania, które wykazały brak złamań oraz poważnych obrażeń. Dla zwycięzcy Tour de Pologne oznacza to kilka dni odpoczynku, a następnie powrót do treningów. 

Przypomnijmy, że Evenepoel próbując uniknąć kraksy, która wydarzyła się bezpośrednio przed nim wpadł w metalową barierkę ochronną i przekoziołkował przez nią. Ukończył etap, ale następnie drużyna Deceuninck-Quick Step podjęła decyzję o wycofaniu 21-latka. 

Następnie Evenepoel udał się do Belgii, a konkretnie do Herentals, gdzie w tamtejszym szpitalu przeszedł badania. Te potwierdziły diagnozę postawioną we Włoszech, a więc brak poważnych obrażeń i złamań. 

Badania potwierdziły pierwotną diagnozę naszego sztabu medycznego. Po kilku dniach odpoczynku Remco będzie mógł wznowić treningi i pracować nad kolejnymi celami sezonu 2021

– czytamy w oświadczeniu prasowym drużyny Deceuninck-Quick Step. 

Evenepoel niegroźnie zranił sobie dłoń, kość ogonową, kolano, ramię oraz ma opuchliznę na łokciu. 

Jego głównym celem w kolejnej części sezonu będą igrzyska olimpijskie w Tokio. Według planów z początku sezonu w połowie czerwca miał rozpocząć zgrupowanie wysokościowe przygotowujące do tej imprezy, przez co nie wystartowałby w mistrzostwach swojego kraju. 

Trener Remco Evenepoela Klaas Lodewyck ma nadzieję, że swoista porażka odniesiona w Giro d’Italia zostanie przekuta w przyszłości w sukces, nad czym cały zespół ma zamiar pracować. 

Wierzę, że z tego Giro wyjdzie tylko mocniejszy. Oczywiście jest nad czym pracować. Z tych trzech tygodni musimy wyciągnąć najważniejsze dane, informacje, następnie je przeanalizować i wykorzystać w przyszłości

– powiedział Klaas Lodewyck.  

Wyścig dookoła Włoch była dla Remco Evenepoela pierwszy startem po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej poważną kraksą w monumencie Il Lombardia. Pierwsze etapy były w jego wykonaniu bardzo dobre, ale wraz z narastającym zmęczeniem i trudnościami Belg tracił coraz więcej czasu w klasyfikacji generalnej. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments