fot. Johannes Klaebo Instagram

Uno-X Norwegian Development Team najprawdopodobniej w sierpniu pojawi się w Polsce. Norwegowie znaleźli się w gronie drużyn zainteresowanych startem w Karpackim Wyścigu Kurierów im. Wacława Felczaka.

Uno-X to ekipa ścigająca się w dywizji prokontynentalnej. Jej najbardziej znanymi kolarzami są bracia Daniel i Markus Hoelgaardowie. Pierwszy z nich cztery poprzednie sezony spędził w FDJ, natomiast drugi znany jest ze świetnych występów w największych norweskich wyścigach – w zeszłym roku wygrał etap Arctic Race of Norway, a w 2018 zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu.

Niestety żadnego z braci w “Karpackim” na pewno nie zobaczymy, podobnie zresztą jak Johannesa Klaebo – trzykrotnego mistrza olimpijskiego w biegach narciarskich, który niedawno podpisał kontrakt z norweską ekipą. Wszystko dlatego, że Karpacki Wyścig Kurierów jest imprezą dla młodzieżowców. 

Na szczęście tych w Uno-X nie brakuje. Norwegowie mają najniższą średnią wieku spośród wszystkich zespołów w dwóch najwyższych kolarskich dywizjach (wynosi dokładnie 22 lata). Większość kolarzy tego zespołu nie ukończyła jeszcze 23 lat – jednym z nich jest Andreas Leknessund. Dwudziestojednolatek wygrał niedawno nieźle obsadzony wyścig w Norwegii, a jego usługi na przyszły sezon już jakiś czas temu zapewnił sobie Team Sunweb.

Takich kolarzy w Uno-X jest więcej, dlatego nic dziwnego, że Tomasz Wójcik – dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów najpewniej zaprosi ich na zaplanowaną na 31 sierpnia imprezę.

Jeśli tylko pandemia nie pokrzyżuje nam szyków, to Uno-X najprawdopodobniej znajdzie się na liście zaproszonych zespołów

 

– mówił nam. 

Karpacki Wyścig Kurierów zazwyczaj przyciąga wiele międzynarodowych zespołów, dlatego jeśli Uno-X rzeczywiście się pojawi, to raczej nie będzie jedyną zagraniczną ekipą. Kogo jeszcze zobaczymy na starcie zlokalizowanym pod zamkiem w Krasiczynie? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać pod koniec czerwca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments