fot. Team Jumbo-Visma

Tobias Foss to zwycięzca ubiegłorocznego Tour de l’Avenir. Norweg podpisał kontrakt z Team Jumbo-Visma. 23-latek liczy na dobry rozwój kariery w nowym zespole, gdyż jest jedną z największych nadziei na przyszłą gwiazdę peletonu.

Foss przeszedł przed tym sezonem z Uno-X Norwegian Development Team do jednej z najsilniejszych ekip w peletonie. W Team Jumbo-Visma Norweg może rozwijać się pod okiem kolarzy, którzy mają już na swoim koncie sukcesy na wielkich tourach. Tobias Foss mówił o tym w rozmowie z In de Leiderstrui.

Mam szczęście, że mogę być w jednym zespole z takimi kolarzami jak Tom Dumoulin, Steven Kruijswijk i Primoż Roglić. W swojej karierze zrobili duży postęp, bo nie byli kolarzami na czołówkę klasyfikacji generalnej wielkich tourów. Jak gąbka staram się chłonąć od nich doświadczenia i jak na razie wychodzi to bardzo dobrze

– przyznał młody Norweg.

W tym sezonie Foss wystartował jedynie w Volta a la Comunitat Valenciana, gdzie nie ukończył drugiego etapu. Jego największym sukcesem w karierze jest wygranie Tour de l’Avenir, który nazywany jest Tour de France dla młodzieżowców. Norweski kolarz marzy o triumfie w “Wielkiej Pętli”.

Gdybym mógł kiedyś pojechać na Tour de France jako lider mojego zespołu i osiągnąć dobry wynik, to byłbym bardzo szczęśliwy. Świetnie byłoby stanąć na podium, ale głównym celem jest zwycięstwo. Nawet jeśli będę mógł jeździć na rowerze, dobrze się bawić i pojechać na wielki tour jako lider, to już będzie dobrze. Jestem wszechstronnym kolarzem. Żeby móc walczyć w Tour de France muszę trochę schudnąć

– przyznał Tobias Foss dla In de Leiderstrui.