fot. Giro d'Italia Giovani Under 23

Karpacki Wyścig Kurierów wjechał do Polski, a zwycięzcą etapu zakończonego w Podegrodziu został Alberto Bruttomesso. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Aivaras Mikutis.

Dziś na orlików ścigających się w ramach Karpackiego Wyścigu Kurierów czekały 142km spod zapory w Niedzicy do Podegrodzia. Na trasie znalazła się masa podjazdów, w tym aż 6 górskich premii, a były to trzykrotnie pokonywane na rundach podjazdy w pobliżu Przyszowej (1km; 6,2%) i Łukowicy (1,1km; 7,9%).

obr. Karpacki Wyścig Kurierów

Aż do pierwszej górskiej premii najprawdopodobniej nie zawiązała się dzisiaj ucieczka dnia – na to wskazują wyniki lotnego finiszu, gdzie 1. był Tobias Buck-Gramcko (Reprezentacja Niemiec), 2. lokatę zajął Isak Magnusson (Team IBT – Tripeak), a sekundkę zgarnął Filip Řeha (Elkov – Kasper), a także rzeczonej górskiej premii, gdzie punktowali kolejno Alessandro Pinarello (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè), dotychczasowy lider tej klasyfikacji Eskil Huiting (Sensa – Kanjers voor Kanjers) oraz Lenaic Langella (Team Ecoflo Chronos).

Niedługo później zawiązał się najprawdopodobniej odjazd, bowiem na kolejnych premiach kolejność była już stała i zawsze byli to Lenaic Langella (Team Ecoflo Chronos), Ferney Hector Molina (Q36.5 Continental Team) oraz Sven Pijnenburg (JEGG-DJR Academy). Dodatkowo na lotnej premii w obok tej trójki pojawił się Linus Rosner (Tirol KTM Cycling Team), co sugeruje, że mieliśmy do czynienia z 4-osobową ucieczką.

Czwórka mijała kolejne premie, a na wirtualne prowadzenie w klasyfikacji górskiej wysunął się pierwszy z wymienionych Francuz. Dwie ostatnie z kolei wygrał wcześniej jadący niezbyt aktywnie Sven Pijnenburg co może sugerować, że 20-letni Holender mógł uciekać na solo w tym momencie etapu.

Koniec końców jednak o wygranej zadecydował finisz z dużego peletonu, a zwycięzcą został Alberto Bruttomesso z Cycling Team Friuli ASD. Włoska ekipa ustrzeliła dublet, bowiem 2. na mecie pojawił się Marco Andreaus, a najlepszym z Polaków był dziś ponownie Radosław Frątczak (Klub Kolarski Tarnovia), który zajął 9. miejsce.

Wyniki 4. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułBardzo mocny skład Bahrain-Victorious na Giro d’Italia 2023
Następny artykułLa Vuelta Femenina 2023: Charlotte Kool z etapem, 2. Marianne Vos liderką
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan

Najlepszy z Polaków w generalce na 32 miejscu! Brawo PZKol & Lang !!! Ten duet toczy polskie kolarstwo na dno

Do Jan
Do Jan

Będziesz codziennie pisał to samo? Po co wchodzisz w artykuły o rzeczach, których nienawidzisz i siejesz w kolko ten sam ferment?

Jan
Jan

Kropla drąży skałę. Może wreszcie świat sportu w Polsce ogarnie to bagno jakim jest współczesne polskie kolarstwo i zrobi się z tym porządek. Tymczasem każdy chce urwać kawałek sukna. Zatem wszyscy propagujmy sanację tego bagna.

Jan
Jan

a ty na garnuszku „kolarskiej ligi mamony”?

Do Jan
Do Jan

Jakim garnuszku? Co ty pleciesz facet? Ja po prostu kocham kolarstwo, a zawsze jak przewine do komentarzy to widze jakiegos frustrata szukajacego spiskow, ukladow i innych gowien. Wez sobie idz gdzie indziej.

Jan
Jan

Nie czytaj komentarzy skoro nie jesteś w stanie ich percepcyjnie ogarnąć. Poszukaj obrazkowych portali.