fot. Giro d'Italia

Zwycięzca Giro d’Italia z minionego sezonu Tao Geoghegan Hart nie spoczywa na laurach i już rozmyśla nad kolejnymi celami, które na niego czekają w 2021 roku i w kolejnych latach.

Urodzony w Londynie Brytyjczyk odpowiedział na pytania swoich fanów zadane za pośrednictwem największego włoskiego dziennika sportowego La Gazzetta dello Sport. 25-latek w nadchodzących sezonach po raz kolejny chciałby walczyć o najwyższe cele w wyścigach trzytygodniowych.

Oczywiście wygranie wszystkich Grand Tourów jest moim marzeniem. Myślę, że zwycięstwo w Giro było czymś naprawdę niesamowitym. Szczególnie w tym roku, z tym wszystkim, co się wydarzyło i jak trudne było to dla nas wszystkich. Zdecydowanie taki jest mój cel. Mam nadzieję, że przez kolejne dziesięć, kilkanaście lat mojej kariery tak właśnie będzie. Moim planem jest walka rok w rok o sukcesy w wyścigach trzytygodniowych. Oczywiście dotyczy to także Giro d’Italia

– przyznał kolarz zespołu INEOS Grenadiers.

Z pewnością czas na planowanie kolejnego sezonu wraz z kierownictwem brytyjskiego zespołu nadejdzie w ciągu najbliższych tygodni. Przed Dave’m Brailsfordem i całym sztabem jego ludzi twardy orzech do zgryzienia. Będą musieli pogodzić interesy i ambicje, takich kolarzy jak Hart, Egan Bernal, Geraint Thomas, Richard Carapaz, Adam Yates, czy też Pavel Sivakov. Sam Tao Geoghegan Hart oczekuje tych rozmów.

Myślę, że jest przed nami ta dyskusja, którą będziemy musieli przeprowadzić wewnątrz zespołu w przyszłym miesiącu lub za sześć, siedem tygodni i wtedy zobaczymy jak to będzie

– zakończył zwycięzca Giro d’Italia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments