fot. Radsportphotonet

Tegoroczny wicemistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego juniorów Miłosz Ośko opuszcza Warszawski Klub Kolarski (WKK) i w przyszłym sezonie będzie bronić barw Klubu Kolarskiego Tarnovia Tarnovo Podgórne.

Urodzony w 2002 roku Miłosz Ośko od początku swojej kariery był związany z Warszawskim Klubem Kolarskim, jednak teraz młody kolarz zdecydował się zmienić swoje otoczenie. Ośko jest wszechstronnym zawodnikiem, który swoje starty na szosie łączy z występami w kolarstwie górskim i przełajowym. Świadczy o tym, chociażby srebrny medal mistrzostw Polski w “przełajach” ze stycznia tego roku wywalczony w Szczekocinach. Jako junior młodszy wychowanek WKK w Walimiu w 2018 roku wywalczył, również górskie szosowe mistrzostwo Polski.

Miłosz Ośko twierdzi, że nowa drużyna zapewni mu fantastyczne warunki do stawiania dalszych kroków w kolarskiej karierze i pomoże mu płynnie przejść do kategorii młodzieżowca. Wspomniał on o tym w rozmowie opublikowanej w komunikacie prasowym.

Bardzo się cieszę, że trafiłem do tego klubu. Wiem, że dzięki zapewnionym warunkom, będę mieć możliwość dalszego rozwoju. Dzięki czemu dobrze rozpocznę zmagania w nowej kategorii

– mówił 18-latek.

Klub Kolarski Tarnovia Tarnowo Podgórne zapowiada, że w najbliższym czasie poinformuje o kolejnym wzmocnieniu zespołu.