fot. Astana Pro Team

Dyrektor generalny Wyścigu Dookoła Andaluzji Joaquín Cuevas poinformował za pośrednictwem agencji EFE, że przyszłoroczna edycja wyścigu odbędzie się w dniach 17-21 lutego. Drugi rok z rzędu hiszpańska “etapówka” będzie należała do kategorii UCI Pro Series. 

Cuevas przyznał, że obecnie sytuacja epidemiczna jest skomplikowana, ale ma nadzieję, że w lutym się poprawi i wyścig odbędzie się bez żadnych przeszkód. Podkreślił jednocześnie, że współpracuje z lokalnymi władzami, a także różnymi instytucjami i sponsorami, aby zorganizować możliwie najlepszą edycją. Wyścig Ruta del Sol co roku przyciąga najlepszych kolarzy na świecie, którzy rozpoczynają przygotowania do głównych celów w sezonie. Według organizatorów, ostatnie edycje obejrzało w sumie 130 milionów na całym świecie.

Zwycięzcą ostatnich dwóch odsłon Vuelta Ciclista a Andalucía-Ruta del Sol jest Duńczyk Jakob Fuglsang (Astana). Za każdym razem wygrywał bardzo pewnie. W tym roku odniósł dwa etapowe zwycięstwa – jedno na pierwszym etapie z Alhaurín de la Torre do Grazalemy, a drugie na odcinku z Jaén do Úbedy. W klasyfikacji generalnej miał 59 sekund przewagi nad drugim Jackiem Haigiem i minutę i 19 sekund nad trzecim Mikelem Landą.