fot. GS Emilia

W marcu będziemy mogli śledzić losy Per sempre Alfredo, zaś w lipcu etapowej imprezy Settimana Ciclista Italiana. To dwie nowe propozycje w kalendarzu na sezon 2021. 

Dwie wyżej wymienione nowe imprezy kolarskie we Włoszech zorganizowało stowarzyszenie GS Emilia, w rękach którego leży los między innymi wyścigów Settimana Internazionale Coppi e Bartali oraz Giro dell’Emilia.

Wyścig Per sempre Alfredo odbędzie się 21 marca we Florencji i upamiętni setną rocznicę urodzin byłego trenera włoskiej reprezentacji Alfredo Martiniego, który jest bardzo ważną i szanowaną postacią w Italii. Uprawiał profesjonalne kolarstwo w latach 1941-1957, ale największe sukcesy odniósł jako trener oraz selekcjoner. Stoi z największymi zwycięstwami takich kolarzy jak Francesco Moser, Giuseppe Saronni, Moreno Argentin czy Gianni Bugno.

Wyścigowi przyznano kategorię 1.1. Odbędzie się dwa dni przed Settimana Internazionale Coppi e Bartali, co sprawia, że wydłuża się sezon włoskich wiosennych klasyków będących alternatywą dla tzw. północnych wyścigów jednodniowych czy przeniesionej hiszpańskiej „etapówki” Volta Ciclista a Catalunya.

Z kolei Settimana Ciclista Italiana będzie miała kategorię 2.1 i odbędzie się w dniach 14-18 lipca. Jak na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała trasa. Termin jego rozgrywania przypada na ostatni tydzień Tour de France, co oznacza, że będą mogli wystartować w nim kolarze niepowołani na francuski wielki tour i przygotowujący się do kolejnych celów w sezonie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments