fot. Groupama-FDJ

Drużyna Groupama-FDJ nie jest zadowolona z występów w sezonie 2021. Yvon Madiot uważa, że jego kolarzom zabrakło znaczącego zwycięstwa, na przykład w wielkim tourze. 

Francuski zespół zdobył w sezonie 2021 dwadzieścia cztery zwycięstwa. Wśród nich znajdują się między innymi triumfy Arnaud Demare’a w Paris-Tours czy Stefana Kunga w klasyfikacji generalnej wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana.

Yvon Madiot, asystent dyrektora sportowego w drużynie Groupama-FDJ, uważa, że dużą różnicę zrobiłoby zwycięstwo w wielkim tourze. W związku z tym, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, zespół jest wyjątkowo zmotywowany przed kolejnym rokiem.

– Mamy poczucie, że czegoś zabrakło – zwycięstwa, które byśmy zapamiętali. Mamy niedokończone interesy, chociaż wszystko inne udało się spełnić. To frustrujące. Ponieśliśmy oczywiste porażki. Tour de France jest jedną z nich. Spodziewaliśmy się wiele i myśleliśmy, że stworzyliśmy drużynę, która będzie zwyciężała w różnym terenie. To nie jest tak, że myślę sobie teraz: „OK, jutro będzie lepiej”. Trzeba ciężko pracować zimą i mieć nadzieję, że coś się poprawi

– uzasadnił Madiot.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments