fot. Team Jayco-AlUla

Felix Engelhardt (Team Jayco Alula) był pierwszy na mecie Per Sempre Alfredo i tym samym zaliczył swój debiutancki triumf. 

Trzecia edycja wyścigu poświęconego pamięci Alfredo Martiniego, włoskiego kolarza i trenera, zmarłego w 2014 roku rozegrana została dziś na trasie z Firenze do Sesto Fiorentino. Kolarze mieli do przejechania 190 kilometrów, a po drodze musieli się zmierzyć z kilkoma podjazdami.

Tuż po starcie utworzył się odjazd w składzie: Michael Belleri (Biesse – Carrera), Marcel Camprubi (Q36.5 Pro Cycling Team), Giacomo Garavaglia (Work Service – Vitalcare – Dynatek), Stefano Leali (General Store – Essegibi – F.Lli Curia), Mattia Piccini (Gallina Ecotek Lucchini Colosio), Anthoni Silenzi (Mg.K Vis – Colors for Peace) i Aaron Van Der Beken (Bingoal WB).

Dość szybko wypracowali oni sobie ponad trzy minuty przewagi. Jako pierwszy z czołówki odpadł Garavaglia. Na kolejnych podjazdach zmęczona ucieczka naciągała się i na 60 kilometrów przed metą na solo jechał Aaron Van Der Beken.

Belg jako ostatni został doścignięty przez dużą grupę, z której skontrowali Georg Steinhauser (EF Education-EasyPost) i Alexis Guerin (Bingoal WB). 25 kilometrów przed metą ta dwójka miała minutę przewagi, a przed sobą ostatni podjazd na wzniesienie Collina (3,6 km; 6,1%).

Prowadząca dwójka została doścignięta na 13 kilometrów przed metą. W pierwszej grupie było około 20 zawodników. Na podjeździe zaatakował Walter Calzoni (Q36.5 Pro Cycling Team). Ambitny młody Włoch pierwszy zameldował się na szczycie ostatniego podjazdu, ale został doścignięty na 3 kilometry przed metą.

W sprincie z małej grupy najszybszy okazał się Felix Engelhardt (Team Jayco Alula), dla którego to pierwszy profesjonalny triumf.

Drugi był Mark Stewart (Bolton Equities Black Spoke), a trzeci Anders Foldager (Biesse – Carrera).

Wyniki Per Sempre Alfredo 2023:

Results powered by FirstCycling.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments