fot. CANYON//SRAM Racing

Zakończył się trzyetapowy wyścig Tour de Normandie Féminin. Ostatni etap ponownie zakończył się sprintem z dużego peletonu, a w tym najlepsza okazała się być Shari Bossuyt. Premierowa edycja francuskiej etapówki padła łupem wczorajszej triumfatorki – 21-letniej Cédrine Kerbaol. Ostatni etap w pierwszej dziesiątce ukończyły dwie Polki – 6. była Katarzyna Wilkos, a 7. miejsce zajęła Malwina Mul.

Ostatni etap Tour de Normandie Féminin liczył 114km i prowadził z Saint-Pierre-en-Auge do Caen. Po drodze praktycznie nie było trudności terenowych i wszyscy mogli spodziewać się finiszu z dużego peletonu.

Gdyby chcieć opisać każdą z dzisiejszych akcji to w podsumowanie liczyłoby niejedną stronę tekstu, ale trzeba przy tym napisać jedno – każdy z nich zdawał się być skazany z góry na pożarcie, bowiem peleton mocno kontrolował sytuację i wiele ekip było zdeterminowane do doprowadzenia do finiszu z dużej grupy.

Niestety na trasie nie obyło się bez kraks, acz te dość szczęśliwie omijały jadące w wyścigu Polki – tak te reprezentujące MAT Atom Deweloper Wrocław, jak i Agnieszkę Skalniak-Sójkę (Canyon//SRAM Racing) oraz Kaję Rysz (Lifeplus Wahoo). W ten sposób bardzo liczna grupa dotarła na finałowe metry w Caen, gdzie finisz na swoją korzyść obróciła zawodniczka z drużyny tej pierwszej – Shari Bossuyt. W czołówce etap zakończyły aż trzy Polki z MAT Atomu – 6. była Katarzyna Wilkos, 7. miejsce zajęła Malwina Mul, a na 14. pozycji metę przecięła Dominika Włodarczyk.

Zdjęcie
fot. CANYON//SRAM Racing

W klasyfikacji generalnej triumfowała wczorajsza uciekinierka – 21-letnia Cédrine Kerbaol (CERATIZIT-WNT Pro Cycling). Pierwszą dziesiątkę zamknęła Agnieszka Skalniak-Sójka, a na 12. miejscu wyścig zakończyła Dominika Włodarczyk.

Wyniki 3. etapu Tour de Normandie Féminin 2023:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Transmisja:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments