Team Arkea Samsic za pośrednictwem strony internetowej poinformował o tym, że Nacer Bouhanni zdecydował się nie wystartować w tegorocznym Tour de France. Francuski sprinter dokonał tego w porozumieniu z zespołem.

Przed tym sezonem Bouhanni przeszedł z Cofidisu do Team Arkea Samsic. W tym roku sięgnął już po dwa zwycięstwa – na Tour de la Provence i Saudi Tour. Wydawało się, że jego głównym celem będzie Tour de France. Jednak postanowił zrezygnować ze startu w “Wielkiej Pętli”.

To ostateczna decyzja. Dokonałem tego wyboru wspólnie z zespołem. Wszystko było przemyślane. Doszedłem do wniosku, że tegoroczny TOur de France jest przeznaczony dla górali. Oczywiście, chcę wygrać etap na Tour de France, ale w tym roku zdecydowałem się opuścić ten wyścig

– powiedział Nacer Bouhanni dla oficjalnej strony zespołu.

Francuski sprinter ma już na swoim koncie zwycięstwa w Giro d’Italia i Vuelta a Espana. Brakuje mu jednak triumfu w narodowym wyścigu Francuzów. Przy okazji ogłoszeniu decyzji o rezygnacji z “Wielkiej Pętli”, Bouhanni przedstawił część planów na wznowienie sezonu.

Moim celem jest powrót do ścigania. Dobrze się czuję w nowym zespole i chcę sięgnąć po kolejne zwycięstwa. Rozpocznę starty na Vuelta a Burgos. Do moich najważniejszych celów należą Mediolan – San Remo i mistrzostwa Europy, które mają się odbyć w Plouay

– dodał Francuz.

Pod nieobecność Nacera Bouhanniego Team Arkea Samsic na Tour de France skupi największą uwagę na góralach. Liderami ekipy będą zapewne Nairo Quintana i Warren Barguil.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments