Ladies Tour of Norway

Planowany w dniach 13-16 sierpnia wyścig etapowy dla kobiet w Norwegii z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 został przeniesiony na sierpień 2021 roku.  

Utrzymanie dystansu społecznego oraz ograniczenia w swobodnym podróżowaniu były głównymi powodami tych decyzji, o których organizatorzy poinformowali w oświadczeniu prasowym.

Są to przede wszystkim zasady dotyczące dystansu społecznego z zachowaniem odległości 1 metra oraz ograniczenia dotyczące wjazdu do Norwegii dla obcokrajowców, co uniemożliwia nam organizację wyścigu. Próbowaliśmy wszystkiego i poprosiliśmy o radę rząd i osoby odpowiedzialne za ograniczenia, ale nie możemy obiecać, że do połowy sierpnia wszystko będzie inaczej

– uzasadniał dyrektor wyścigu Roy Moberg.

Tym samym plany Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) dotyczące kalendarza Women’s World Tour ulegają dużej zmianie. Liczba 18 wyścigów, które miały odbywać się od sierpnia spadła już do 15 po odwołaniu Ladies Tour of Norway oraz dwóch wyścigów jednodniowych w Szwecji PostNord Vårgårda WestSweden. Czy będą to jedyne korekty w harmonogramie wyścigów? Na ten moment wszystko to pozostaje jedną, wielką niewiadomą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments