fot. Trek-Segafredo

Potwierdziły się informacje podawane przez belgijskie Het Nieuwsblad, jak i niderlandzkie Wielerflits.nl sprzed niecałego miesiąca. Zwycięzca Tour de Pologne z 2013 roku podpisał kontrakt z amerykańską ekipą Trek-Segafredo.

Umowa 39-letniego zawodnika będzie obowiązywać do końca tego sezonu. Sam zainteresowany w oficjalnym oświadczeniu prasowym poinformował o kulisach dołączenia do Trek-Segafredo.

Bardzo się cieszę z tej okazji i dam z siebie 150% w ostatnich miesiącach tego roku, aby w pełni pomóc ekipie Trek-Segafredo. Mam nadzieję, że mogę przyczynić się do osiągnięcia świetnych wyników dla zespołu po wznowieniu wyścigów. Wiem, że nadal jestem konkurencyjny na poziomie World Tour, a mój poziom motywacji jest bardzo wysoki. To będzie nowy zespół, nowi ludzie, nowa atmosfera, ale nie mogę się doczekać tego wyzwania i powrotu do rywalizacji

Nadal miałem nadzieję na znalezienie drużyny, więc ciągle trenowałem, tak jak podczas każdego okresu przygotowawczego do sezonu. Chciałem być w formie, więc trenowałem przez całą zimę. Kiedy Trek-Segafredo po raz pierwszy skontaktował się ze mną w lutym, powiedziałem im, że będę gotowy do startu w wyścigach w przeciągu 4-6 tygodni. Dostałem propozycję, ale cały ten proces został wstrzymany z powodu pandemii COVID-19 i zawieszenia kalendarza wyścigów

– powiedział Niderlandczyk.

Pieter Weening tym samym uzupełnił 28-osobowy skład zespołu Trek-Segafredo w 2020 roku. Z pewnością 39-letni zawodnik będzie wspomagał swoich liderów oraz młodych zawodników swoim niezwykle bogatym doświadczeniem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments