fot. Ladies Tour of Norway

Lorena Wiebes wygrała po finiszu z peletonu pierwszy etap Ladies Tour of Norway. Holenderka została pierwszą liderką wyścigu.

Wyścig w Norwegii został zainaugurowany etapem o długości 128 kilometrów. Największą trudnością był podjazd na Hanekleivę.

Wiele zawodniczek próbowało odjechać od peletonu, w tym Julie Meyer Solvang (Hitec Products) i Anastasiia Chursina (BTC City Ljubljana). W końcówce aktywnie jechała także Marta Lach (CCC-Liv), ale ostatecznie doszło do finiszu z grupy.

Wygrała Lorena Wiebes. Holenderka z Parkhotel Valkenburg wyprzedziła Chloe Hosking i Amalie Dideriksen. Katarzyna Niewiadoma zajęła 13. miejsce.

Wyniki 1. etapu:

1 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg 3:16:27
2 HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
3 DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
4 PATERNOSTER Letizia Trek-Segafredo Women ,,
5 VOS Marianne CCC – Liv ,,
6 ANDERSEN Susanne Team Sunweb  ,,
7 GUTIÉRREZ Sheyla Movistar Team ,,
8 ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
9 BASTIANELLI Marta Team Virtu Cycling ,,
10 DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
11 PERSICO Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
12 MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
13 NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
14 BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
15 BIANNIC Aude Movistar Team ,,
16 WINDER Ruth Trek-Segafredo Women ,,
17 KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
18 PIRRONE Elena Valcar Cylance Cycling ,,
19 TENNIGLO Moniek Mitchelton-Scott ,,
20 RAVNDAL Birgitte Norway ,,
21 CORDON-RAGOT Audrey Trek-Segafredo Women ,,
22 KASPER Romy Alé Cipollini ,,
23 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
24 PARKINSON Abby-Mae Drops ,,
25 MARKUS Riejanne CCC – Liv ,,
26 LACH Marta CCC – Liv ,,
27 DEMEY Valerie CCC – Liv ,,
28 BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
29 SANGUINETI Ilaria Valcar Cylance Cycling ,,
30 RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
31 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
32 LUTRO Amalie Hitec Products ,,
33 BROWN Grace Mitchelton-Scott ,,
34 VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
35 MARKUS Femke Parkhotel Valkenburg ,,
36 NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
37 VIGILIA Alessia Valcar Cylance Cycling ,,
38 HANSON Lauretta Trek-Segafredo Women ,,
39 HENDERSON Anna Team TIBCO – SVB ,,
40 HEINE Vita Hitec Products 2:21
41 LOWDEN Joscelin Drops 2:29
42 LABOUS Juliette Team Sunweb 0:00
43 KOCH Franziska Team Sunweb ,,
44 CHURSINA Anastasiia BTC City Ljubljana 2:44
45 FRANZ Heidi Rally UHC Cycling Women 3:14
46 VAN VELZEN Bryony Doltcini – Van Eyck Sport 3:58
47 MAGRI Silvia Bepink ,,
48 GASKJENN Ingvild Hitec Products ,,
49 LYSTAD Vibeke Norway ,,
50 RAAIJMAKERS Marit Parkhotel Valkenburg ,,
51 OTTESTAD Mie Bjørndal Norway ,,
52 UTVIK Emelie Norway ,,
53 BORGLI Stine FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
54 SOLVANG Julie Meyer Hitec Products ,,
55 LLOYD Manon Drops ,,
56 STEIGENGA Nicole Bepink ,,
57 RICHIOUD Greta FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
58 VANDENBULCKE Jesse Doltcini – Van Eyck Sport ,,
59 SWINKELS Karlijn Alé Cipollini ,,
60 CHRISTIAN Anna Drops ,,
61 ERAUD Séverine Doltcini – Van Eyck Sport ,,
62 SKALNIAK Agnieszka CCC – Liv ,,
63 PLICHTA Anna Trek-Segafredo Women ,,
64 LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
65 BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
66 HOLDEN Elizabeth Drops ,,
67 GUILMAN Victorie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
68 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling ,,
69 PEÑUELA Diana Alé Cipollini ,,
70 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling ,,
71 GONZÁLEZ Alicia Movistar Team ,,
72 POLLICINI Silvia Valcar Cylance Cycling ,,
73 OYARBIDE Lourdes Movistar Team ,,
74 MALSEED Shannon Team TIBCO – SVB ,,
75 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling ,,
76 CANUEL Karol-Ann Boels – Dolmans Cycling Team ,,
77 PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
78 DOCX Mieke Doltcini – Van Eyck Sport ,,
79 PATIÑO Paula Movistar Team ,,
80 GARCIA Mavi Movistar Team ,,
81 YONAMINE Eri Alé Cipollini ,,
82 BUURMAN Eva Boels – Dolmans Cycling Team ,,
83 BECKER Charlotte FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
84 KENNEDY Lucy Mitchelton-Scott ,,
85 SIMMONDS Hayley BTC City Ljubljana ,,
86 PATTARO Francesca Bepink ,,
87 PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
88 RATTO Rossella BTC City Ljubljana ,,
89 MUCCIOLI Dalia Valcar Cylance Cycling ,,
90 AALERUD Katrine Team Virtu Cycling ,,
91 VANDENBROUCKE Saartje Doltcini – Van Eyck Sport ,,
92 KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
93 KOREVAAR Jeanne CCC – Liv ,,
94 AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
95 ALLEN Jessica Mitchelton-Scott ,,
96 BUYSMAN Nina Parkhotel Valkenburg ,,
97 MANLY Alexandra Mitchelton-Scott ,,
98 ELLSAY Gillian Rally UHC Cycling Women ,,
99 WILES Tayler Trek-Segafredo Women ,,
100 KNETEMANN Roxane Parkhotel Valkenburg ,,
101 CECCHINI Elena Canyon SRAM Racing ,,
102 MAINE Katherine Rally UHC Cycling Women ,,
103 SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team ,,
104 VAN NECK Melissa Bepink 7:08
105 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling ,,
106 VOLLERING Demi Parkhotel Valkenburg 7:14
107 SAMSING Hedda Skogesal Norway 14:21
108 DURRELL Rebecca Team TIBCO – SVB 15:48
109 REDMOND Natalie Drops ,,
OTL LUCAS Sharlotte Team TIBCO – SVB –
OTL ZANARDI Silvia Bepink ,,
DNF MOAK Summer Rally UHC Cycling Women –
DNF BERGEN Sara Rally UHC Cycling Women ,,
DNF TAGLIAFERRO Marta Hitec Products ,,
DNS FON Martine Norway ,,
DNS JACKSON Alison Team TIBCO – SVB ,,