fot. Trek-Segafredo/Getty Images Sport

Australijka Chloe Hosking (Trek-Segafredo Women) wygrała czwarty etap wyścigu Ladies Tour of Norway. Triumf w klasyfikacji generalnej norweskiej imprezy przypieczętowała Annemiek van Vleuten (Movistar Team).

Czwarty, a zarazem ostatni odcinek wyścigu „dookoła Norwegii” liczył sobie 142-kilometry. Na trasie z Drøbak do Halden, w środkowej fazie rywalizacji znalazły się dwa krótkie, kategoryzowane podjazdy. Dalsza część etapu była w większości płaska, a na rundach w Halden znalazło się, także niewielkie wzniesienie.

Po starcie ostrym ucieczkę dnia stworzyły: Rossella Ratto (Bingoal Casino – Chevalmeire Cycling Team) i Julie Van de Velde (Jumbo-Visma Women). 95-kilometrów przed finiszem dwie wspomniane zawodniczki miały już ponad sześć minut przewagi nad peletonem. Z biegiem rywalizacji różnica między grupą zasadniczą, a Włoszką i Belgijką zaczęła się zmniejszać. 56-kilometrów przed ostatecznymi rozstrzygnięciami było to już tylko trzy i pół minuty.

30-kilometrów przed metą Rossella Ratto znacznie osłabła i Julie Van de Velde zdecydowała się samotnie pomknąć w stronę mety. Zawodniczka zespołu Jumbo-Visma Women w tamtym momencie rywalizacji miała nieco ponad minutę przewagi nad grupą zasadniczą prowadzoną przez ekipy zainteresowane masowym sprintem z peletonu. Ostatecznie, także kolarka rodem z Belgii została doścignięta przez peleton, a miało to miejsce 21-kilometrów przed końcowym finiszem.

Zgodnie z przewidywaniami o losach zwycięstwa etapowego zadecydował masowy sprint. Najlepszym finiszem na końcowych metrach popisała się Australijka Chloe Hosking (Trek-Segafredo). Na drugiej lokacie uplasowała się Amerykanka Coryn Rivera (Team DSM). Natomiast na trzecim miejscu czwarty etap zakończyła Włoszka Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service). Dotychczasowa liderka klasyfikacji generalnej Annemiek van Vleuten (Movistar Team) zakończyła dzisiejszą rywalizację na siedemnastym miejscu z tym samym czasem, co zwyciężczyni. Tym samym Holenderka przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyniki czwartego etapu Ladies Tour of Norway 2021:

1 Chloe Hosking (Aus) Trek-Segafredo 3:36:06
2 Coryn Rivera (USA) Team DSM
3 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service
4 Christine Majerus (Lux) Team SD Worx
5 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange
6 Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing
7 Elena Cecchini (Ita) Team SD Worx
8 Alison Jackson (Can) Liv Racing
9 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
10 Emilie Moberg (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur
11 Juliette Labous (Fra) Team DSM
12 Marlen Reusser (Swi) Ale' BTC Ljubljana
13 Ingvild Gåskjenn (Nor) Team Coop Hitec Products
14 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
15 Mie Bjørndal Ottestad (Nor) Norway National Team
16 Annemiek van Vleuten (Ned) Movistar Team Women
17 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service
18 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Team SD Worx
19 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg
20 Susanne Andersen (Nor) Team DSM
21 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service
22 Nancy van der Berg (Ned) Jumbo-Visma Women Team
23 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar-Travel & Service
24 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team
25 Annemarie Worst (Ned) Plantur-Pura
26 Anne Dorthe Ysland (Nor) Team Coop Hitec Products
27 Birgitte Andersen Nilssen (Nor) Norway National Team
28 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service
29 Wilma Olausson (Swe) Team DSM
30 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
31 Amalie Lutro (Nor) Team Coop Hitec Products
32 Sofia Bertizzolo (Ita) Liv Racing
33 Tatiana Guderzo (Ita) Ale' BTC Ljubljana
34 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
35 Vita Heine (Nor) Norway National Team
36 Liane Lippert (Ger) Team DSM
37 Yara Kastelijn (Ned) Plantur-Pura
38 Leah Thomas (USA) Movistar Team Women
39 Anna Shackley (GBr) Team SD Worx
40 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
41 Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo
42 Kristen Faulkner (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank
43 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing
44 Riejanne Markus (Ned) Jumbo-Visma Women Team
45 Rachel Neylan (Aus) Parkhotel Valkenburg
46 Mikayla Harvey (NZl) Canyon-SRAM Racing
47 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange 0:00:16
48 Mischa Bredewold (Ned) Parkhotel Valkenburg
49 Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing
50 Roxane Fournier (Fra) Team SD Worx
51 Floortje Mackaij (Ned) Team DSM
52 Joscelin Lowden (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur
53 Niamh Fisher-Black (NZl) Team SD Worx
54 Natalie van Gogh (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire
55 Amber Kraak (Ned) Jumbo-Visma Women Team
56 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women
57 Nina Kessler (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:22
58 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg
59 Shirin van Anrooij (Ned) Trek-Segafredo 0:00:25
60 Sara Penton (Swe) Drops-le Col Supported by Tempur 0:00:59
61 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Movistar Team Women
62 Mari Hole Mohr (Nor) Team Coop Hitec Products 0:01:40
63 Tiril Jørgensen (Nor) Norway National Team
64 Tanja Erath (Ger) Team Tibco-Silicon Valley Bank
65 Inge van der Heijden (Ned) Plantur-Pura
66 Magdalene Lind (Nor) Norway National Team
67 Justine Ghekiere (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire
68 Caroline Andersson (Swe) Team Coop Hitec Products
69 Sanne Cant (Bel) Plantur-Pura
70 Elise Marie Olsen (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur 0:01:43
71 Manon Bakker (Ned) Plantur-Pura
72 Ingrid Lorvik (Nor) Norway National Team
73 Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing
74 Mavi Garcia (Spa) Ale' BTC Ljubljana
75 Urska Pintar (Slo) Ale' BTC Ljubljana
76 Sabrina Stultiens (Ned) Liv Racing
77 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo
78 Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo
79 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women
80 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
81 Eugenia Bujak (Slo) Ale' BTC Ljubljana 0:02:22
82 Femke Gerritse (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:02:44
83 Jessica Allen (Aus) Team BikeExchange 0:04:05
84 Eri Yonamine (Jpn) Team Tibco-Silicon Valley Bank
85 Sophie Wright (GBr) Ale' BTC Ljubljana 0:04:20
86 Pien Limpens (Ned) Parkhotel Valkenburg
87 Rossella Ratto (Ita) Bingoal Casino-Chevalmeire
88 Elynor Backstedt (GBr) Trek-Segafredo
89 Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service
90 Ann Helen Olsen (Nor) Team Coop Hitec Products
91 Lucy Kennedy (Aus) Team BikeExchange
92 Anna Christian (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur
93 Julie Van De Velde (Bel) Jumbo-Visma Women Team
94 Urska Zigart (Slo) Team BikeExchange
95 Julie De Wilde (Bel) Plantur-Pura 0:07:24
DNF Alexis Ryan (USA) Canyon-SRAM Racing
DNF Diana Carolina Peñuela Martinez (Col) Team Tibco-Silicon Valley Bank
DNS Rotem Gafinovitz (Isr) Bingoal Casino-Chevalmeire

Klasyfikacja generalna:

1 Annemiek van Vleuten (Ned) Movistar Team Women 14:46:31
2 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Team SD Worx 0:00:39
3 Kristen Faulkner (USA) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:00:50
4 Marlen Reusser (Swi) Ale' BTC Ljubljana 0:00:54
5 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:58
6 Rachel Neylan (Aus) Parkhotel Valkenburg 0:01:00
7 Riejanne Markus (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:01:13
8 Juliette Labous (Fra) Team DSM 0:01:22
9 Lucinda Brand (Ned) Trek-Segafredo
10 Yara Kastelijn (Ned) Plantur-Pura 0:01:24
11 Elise Chabbey (Swi) Canyon-SRAM Racing 0:01:25
12 Niamh Fisher-Black (NZl) Team SD Worx 0:01:27
13 Anna Shackley (GBr) Team SD Worx 0:01:40
14 Tatiana Guderzo (Ita) Ale' BTC Ljubljana
15 Mikayla Harvey (NZl) Canyon-SRAM Racing 0:01:49
16 Alice Maria Arzuffi (Ita) Valcar-Travel & Service 0:01:51
17 Joscelin Lowden (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur 0:01:56
18 Janneke Ensing (Ned) Team BikeExchange
19 Mavi Garcia (Spa) Ale' BTC Ljubljana 0:02:30
20 Ella Harris (NZl) Canyon-SRAM Racing 0:02:53
21 Leah Thomas (USA) Movistar Team Women 0:03:09
22 Ingvild Gåskjenn (Nor) Team Coop Hitec Products 0:03:18
23 Shirin van Anrooij (Ned) Trek-Segafredo 0:03:23
24 Floortje Mackaij (Ned) Team DSM 0:03:34
25 Mischa Bredewold (Ned) Parkhotel Valkenburg
26 Urska Pintar (Slo) Ale' BTC Ljubljana 0:04:06
27 Anouska Koster (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:04:21
28 Vita Heine (Nor) Norway National Team
29 Eleonora Camilla Gasparrini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:05:03
30 Anne Dorthe Ysland (Nor) Team Coop Hitec Products 0:05:15
31 Liane Lippert (Ger) Team DSM 0:05:23
32 Annemarie Worst (Ned) Plantur-Pura 0:06:26
33 Sabrina Stultiens (Ned) Liv Racing 0:06:30
34 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:06:43
35 Mie Bjørndal Ottestad (Nor) Norway National Team
36 Nancy van der Berg (Ned) Jumbo-Visma Women Team
37 Hannah Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:06:46
38 Sanne Cant (Bel) Plantur-Pura 0:06:55
39 Lucy Kennedy (Aus) Team BikeExchange 0:07:02
40 Christine Majerus (Lux) Team SD Worx 0:07:52
41 Coryn Rivera (USA) Team DSM 0:08:15
42 Amber Kraak (Ned) Jumbo-Visma Women Team 0:08:17
43 Eugenia Bujak (Slo) Ale' BTC Ljubljana 0:09:08
44 Urska Zigart (Slo) Team BikeExchange 0:09:34
45 Wilma Olausson (Swe) Team DSM 0:10:03
46 Sarah Roy (Aus) Team BikeExchange 0:10:08
47 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
48 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
49 Susanne Andersen (Nor) Team DSM 0:10:36
50 Silvia Persico (Ita) Valcar-Travel & Service 0:10:56
51 Ingrid Lorvik (Nor) Norway National Team 0:11:09
52 Femke Markus (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:11:12
53 Nina Buijsman (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:11:14
54 Inge van der Heijden (Ned) Plantur-Pura 0:11:50
55 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:11:57
56 Roxane Fournier (Fra) Team SD Worx 0:12:07
57 Femke Gerritse (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:12:35
58 Amalie Lutro (Nor) Team Coop Hitec Products 0:14:22
59 Julie De Wilde (Bel) Plantur-Pura 0:14:48
60 Tiril Jørgensen (Nor) Norway National Team 0:14:58
61 Alison Jackson (Can) Liv Racing 0:15:39
62 Sofia Bertizzolo (Ita) Liv Racing 0:15:50
63 Birgitte Andersen Nilssen (Nor) Norway National Team 0:16:26
64 Julie Van De Velde (Bel) Jumbo-Visma Women Team 0:16:46
65 Elena Cecchini (Ita) Team SD Worx 0:16:52
66 Alice Barnes (GBr) Canyon-SRAM Racing 0:16:57
67 Chiara Consonni (Ita) Valcar-Travel & Service 0:17:07
68 Emilie Moberg (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur 0:17:11
69 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Movistar Team Women 0:17:22
70 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women 0:18:13
71 Eri Yonamine (Jpn) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:18:21
72 Chloe Hosking (Aus) Trek-Segafredo 0:18:59
73 Justine Ghekiere (Bel) Bingoal Casino-Chevalmeire 0:21:21
74 Sophie Wright (GBr) Ale' BTC Ljubljana 0:21:30
75 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women 0:21:38
76 Mari Hole Mohr (Nor) Team Coop Hitec Products 0:21:49
77 Magdalene Lind (Nor) Norway National Team 0:21:52
78 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo 0:21:58
79 Pien Limpens (Ned) Parkhotel Valkenburg 0:22:01
80 Rossella Ratto (Ita) Bingoal Casino-Chevalmeire 0:22:21
81 Caroline Andersson (Swe) Team Coop Hitec Products 0:23:13
82 Jessica Allen (Aus) Team BikeExchange 0:24:10
83 Tanja Erath (Ger) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:25:09
84 Natalie van Gogh (Ned) Bingoal Casino-Chevalmeire 0:25:52
85 Elise Marie Olsen (Nor) Drops-le Col Supported by Tempur 0:26:36
86 Nina Kessler (Ned) Team Tibco-Silicon Valley Bank 0:27:41
87 Trixi Worrack (Ger) Trek-Segafredo 0:27:44
88 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women 0:28:19
89 Sara Penton (Swe) Drops-le Col Supported by Tempur 0:28:27
90 Manon Bakker (Ned) Plantur-Pura 0:29:27
91 Evy Kuijpers (Ned) Liv Racing
92 Silvia Pollicini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:30:12
93 Anna Christian (GBr) Drops-le Col Supported by Tempur 0:30:24
94 Ann Helen Olsen (Nor) Team Coop Hitec Products 0:32:16
95 Elynor Backstedt (GBr) Trek-Segafredo 0:35:15
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments