fot. Paris-Nice

Włoch Niccolò Bonifazio (Team TotalEnergie) wygrał 54. edycję wyścigu Grote Prijs Jef Scherens. Drugie miejsce zajął Francuz Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic), a trzeci był Belg Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix).

Tegoroczna edycja wyścigu odbywającego się w Brabancji liczyła sobie 190-kilometrów, na które złożyło się 13 rund po 14,9-kilometra. Na okrążeniach w Leuven i okolicach znalazły się trzy krótkie i dynamiczne podjazdy.

Przez pierwsze dwie rundy peleton cały czas jechał razem. Dopiero po przebyciu około 30-kilometrów na czele uformował się czteroosobowy odjazd dnia, który stworzyli: Dimitri Peyskens (Bingoal – Wallonie Bruxelles), Jens Reynders (Sport Vlaanderen-Baloise), Milan Paulus (SEG Racing Academy) oraz Dylan Bouwmans (Metec – Solarwatt p/b Mantel). 90-kilometrów przed metą wspomniani harcownicy mieli cztery minuty przewagi nad peletonem.

Przez kolejne pokonywane rundy grupa zasadnicza konsekwentnie odrabiała straty do harcowników. 30-kilometrów przed finiszem uciekinierzy mieli już tylko minutę i 20 sekund przewagi na peletonem. Gdy rozpoczęło się ostatnie okrążenie grupa zasadnicza prowadzona głównie przez kolarzy ekipy Alpecin-Fenix do czołowej czwórki zawodników traciła już tylko niecałe pół minuty.

Ostatecznie los harcowników dopełnił się 8000 metrów przed metą na podjeździe pod Keizersberg. Podczas końcowych kilometrów rywalizacji rządy w małym już liczebnie peletonie przejęła ekipa Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. O losach zwycięstwa w tegorocznej edycji wyścigu Grote Prijs Jef Scherens zadecydował masowy finisz. Na końcowych metrach najlepiej spisał się Włoch Niccolò Bonifazio (Team TotalEnergies). Drugie miejsce zajął Francuz Nacer Bouhanni (Arkéa-Samsic), a na trzeciej lokacie zafiniszował Belg Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix).

Wyniki Grote Prijs Jef Scherens – Rondom Leuven 2021 (Top 10):

1 Niccolò Bonifazio Team TotalEnergies 0:00
2 Nacer Bouhanni Team Arkéa Samsic ,,
3 Gianni Vermeersch Alpecin-Fenix ,,
4 Tom Devriendt Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux ,,
5 Arne Marit Sport Vlaanderen – Baloise ,,
6 Bram Welten Team Arkéa Samsic ,,
7 Tim Merlier Alpecin-Fenix ,,
8 Tom Paquot Bingoal Pauwels Sauces WB ,,
9 Jens Reynders Sport Vlaanderen – Baloise ,,
10 Cédric Beullens Sport Vlaanderen – Baloise ,,

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments