7 sierpnia start trzeciego etapu skróconej z powodu pandemii 77. edycji Tour de Pologne odbędzie się w Wadowicach.

O informacji dotyczącej startu w Wadowicach poinformował burmistrz tego miasta Bartosz Kaliński.

Z powodu pandemii liczba etapów tegorocznego wyścigu została zmniejszona z siedmiu do pięciu, ale my pozostaliśmy w grze! Dzięki naszym staraniom Wadowice będą gospodarzem trzeciego etapu, który odbędzie się 7 sierpnia. Kolarze wystartują z wadowickiego rynku i pojadą w kierunku Bielska-Białej. Co ważne, Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem (etapowym) UCI World Tour na świecie (po wznowieniu sezonu), zatem oczy telewizyjnych kamer z całego świata znów będą zwrócone na Wadowice

– powiedział Bartosz Kaliński.

Tym samym trasa tegorocznego Tour de Pologne, które planowane jest w dniach 5-9 sierpnia powoli zaczyna nabierać kształtu. Przypomnijmy, że z powodu pandemii COVID-19 wyścig zostanie skrócony z siedmiu do pięciu etapów. Pomimo tego możemy spodziewać się, że na starcie pojawi się jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza obsada w historii wyścigu. Będzie to pierwszy wyścig etapowy na poziomie World Tour po wznowieniu sezonu, będący świetnym przygotowaniem do Tour de France (29 sierpnia-20 września).

Jak powiedział nam dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang prezentacja trasy 77. edycji wyścigu odbędzie się w formie online.

Poprzedni artykułWyścigi w Wielkiej Brytanii wstrzymane do 1 września
Następny artykułOd jutra możliwość organizacji imprez sportowych do 150 osób
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments