fot. RideLondon

British Cycling w porozumieniu z Welsh Cycling oraz Scottish Cycling zapowiedziały, że wszystkie wyścigi kolarskie, zarówno międzynarodowe, jak i krajowe zostaną zawieszone przynajmniej do 1 września 2020 roku.

Wspomniana decyzja, o której kierownictwo British Cycling poinformowało w specjalnym oświadczeniu prasowym sprawia, między innymi, że krajowe mistrzostwa początkowo planowane przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) na weekend 22-23 sierpnia na pewno nie będą mieć miejsca na brytyjskiej ziemi i być może w ogóle zostaną przełożone na późniejszy termin przez władze UCI.

Będziemy analizować tą sytuację co dwa tygodnie i będziemy informować publicznie z sześciotygodniowym wyprzedzeniem o każdym przedłużeniu lub skróceniu zawieszenia. Oznacza to, że pierwotne daty wielu krajowych wyścigów i mistrzostw w różnych dyscyplinach nie są już możliwe, ale dołożymy starań, aby te wydarzenia odbyły się w późniejszym terminie, jeszcze w tym w roku kalendarzowym, jeśli będzie to możliwe

– czytamy w oświadczeniu.

Już do tej pory wiele wyścigów w Wielkiej Brytanii, takich jak Prudential Ride London Classic, Tour of Britain, czy też wydarzenia dla kobiecego peletonu Prudential RideLondon Classique oraz The Women’s Tour zostało odwołanych. Na decyzje w sprawie innych imprez kolarskich będziemy musieli, jeszcze poczekać.

Poprzedni artykułDruga faza odmrażania w Hiszpanii: Jak można jeździć na rowerze?
Następny artykułTrasa Tour de Pologne 2020. Trzeci etap wystartuje z Wadowic
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments