fot. British Cycling

Były lekarz zespołu Team Sky oraz British Cycling został uznany za winnego w procesie, w którym był on oskarżony o zamawianie dawek testosteronu, którym miał leczyć swoich podopiecznych.

Cała saga związana z procesem Richarda Freemana jest związana z dochodzeniem w sprawie paczek dostarczanych do centrum kolarskiego w Manchesterze. Jak się później okazało, znajdował się w nich m.in. testosteron. Freeman został oskarżony przez brytyjską agencję antydopingową UKAD o naruszenie przepisów antydopingowych. Brytyjczyk ponadto otrzymał zarzut od Generalnej Rady Lekarskiej (General Medical Council) za zamawianie testosteronu dla swoich podopiecznych.

Przypomnijmy, że Richard Freeman pracował w zespole Team Sky w latach 2009-2017. Sprawa dla brytyjskiego lekarza nie jest jeszcze zakończona. Freemanowi grozi ponadto proces przed sądem lekarskim. W najbliższym czasie okaże się, czy Richard Freeman dalej będzie mógł wykonywać zawód lekarza.

Poprzedni artykułPrimož Roglič: Powiedziałem sobie: „Dlaczego nie?”
Następny artykułTadej Pogačar: „Chciałem zaatakować, by jechać własnym tempem”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments