fot. Getty Images

British Cycling opublikowała we wtorek oświadczenie, w którym przekazała, aby w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II nie jeździć na rowerze. Teraz się z tego wycofuje i przeprasza wszystkich urażonych.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września i w Wielkiej Brytanii będzie to święto państwowe, a co za tym idzie, dzień wolny od pracy. Zmarła monarchini była najdłużej panującym władcą Zjednoczonego Królestwa w historii.

Początkowo British Cycling, czyli brytyjska federacja kolarska, radziła ludziom, aby nie jeździli tego dnia na rowerach, ale teraz to odwołuje. Oto treść nowego oświadczenia, które opublikowano w czwartek:

– British Cycling szczerze przeprasza za wtorkowe oświadczenie, które odnosiło się do pogrzebu państwowego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Rozumiemy, że decyzja dotycząca tego, czy jeździć w tym dniu na rowerach czy nie, powinna być indywidualnie podjęta przez poszczególne osoby oraz kluby. Przykro nam, że tym razem popełniliśmy błąd.

Jako British Cycling ciężko walczyliśmy w pandemii o to, aby można było jeździć na rowerze. Rozumiemy frustrację i rozczarowanie, jakie wzbudziło nasze oświadczenie. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z nami opinią na ten temat

– napisano w oficjalnym oświadczeniu brytyjskiej federacji kolarskiej.

Według zaktualizowanych zasad nie powinno się organizować w tym dniu żadnych imprez rowerowych. Osoby indywidualne czy grupy mają zaś same zdecydować, czy chcą w tym czasie jeździć. Pomimo to zaleca się klubom kolarskim, aby w trakcie trwania pogrzebu oraz uroczystości bezpośrednio z nim związanych nie planować treningów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments