fot. UAE Team Emirates

Trzeci kolarz tegorocznej edycji wyścigu Vuelta a España opublikował oficjalny komunikat, w którym wyjaśnił, dlaczego odmówił wyjazdu na MŚ do Wollongong.

Juan Ayuso ma za sobą przełomowy moment w swojej karierze, ponieważ zaledwie w wieku 19 lat stanął na podium wyścigu Vuelta a España. W związku z wciąż bardzo młodym wiekiem i zmęczeniem po domowym wielkim tourze woli nie jechać na MŚ do Australii.

– Ściganie się w hiszpańskiej Vuelcie było dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Pomimo że wynik, jaki tam osiągnąłem jest bardzo pozytywny, to podjąłem trudną decyzję, aby nie jechać na mundial. Uważam bowiem, że nie będę w stanie reprezentować Hiszpanii w odpowiedni sposób. To było piękne trzy tygodnie, ale czuję, że muszę odpocząć zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Chciałbym podziękować selekcjonerowi reprezentacji Hiszpanii, Pascualowi Momparlerowi oraz federacji za zaufanie oraz zrozumienie. W związku z tym, że uważam, iż nie jestem w najlepszej formie, to lepiej jest oddać miejsce w składzie lepiej dysponowanemu kolarzowi. Noszenie barw narodowych zawsze jest dumą i będziemy pracować nad tym, aby wykorzystać wszelkie okazje w przyszłości

– napisał kolarz pochodzący z Alicante.

Zastępcą Ayuso w składzie Hiszpanów będzie Ivan Garcia Cortina. Pełny skład wygląda następująco:

Marc Soler, Iván García Cortina, Urko Berrade, Roger Adriá, Jesús Ezquerra, Eduard Prades, Gotzon Martín oraz Oier Lazkano. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments