Najpopularniejszy warszawski podjazd, zaawansowane pomiary w Centrum Medycyny Sportowej, potężne wsparcie od nowoczesnych technologii. Najbliższy e-wyścig w Road Tour zdecydowanie wybija się ponad standardowy próg. Do startu zaprasza iFON Zamana Virtualnie.

Cezary Zamana pokazał już, że w świecie e-kolarstwa czuje się jak ryba w wodzie, co zawdzięcza swojemu nowemu partnerowi – firmie iFON odpowiedzialną za technologiczną część projektu iFON i Zamana Virtualnie. Kolejne sportowe wydarzenie organizowane przez niego dowodzi tylko, że triumfator Tour de Pologne także w wirtualnym świecie potrafi zaaranżować takie ściganie, wobec którego żaden fan szosy nie może przejść obojętnie.

„Zaplanowany na 21 maja wyścig ma trzy kluczowe wyróżniki” – mówi Cezary Zamana. „Prowadząca po Warszawie trasa, współpraca z ekspertami Centrum Medycyny Sportowej i prowadzenie na żywo zaawansowanych pomiarów oraz niezawodne działanie, gwarantujące maksymalne sportowe emocje.”

Po wycieczce do Głowna na tamtejsze, opracowane przez Dariusza Baranowskiego trasy, tym razem Cezary Zamana zaprasza do stolicy kraju. To tu, na liczącej 33 kilometry trasie, będzie można powalczyć o zwycięstwo. Najtrudniejszą do pokonania przeszkodą okaże się zapewne znany mazowieckim kolarzom podjazd na Agrykolę. Wspiąć się na niego trzeba będzie 11 razy. Ale i pozostałe odcinki wymagać będą dynamicznego kręcenia – w tym zwłaszcza zjazdów z prędkością 70 km/h serpentyną po ulicy Pięknej. Warszawska trasa zmusi do trzymania mocnego tempa i pilnowania rywali z peletonu. Charakterystyka trasy na pewno będzie zachęcała zawodników do kolarskich ucieczek. Kto na dobre rozerwie peleton, kto skutecznie ogra pozostałych zawodników i pokaże im swoje plecy? Walka rozpocznie się w czwartek 21 maja punktualnie o godzinie 18:18.

Dzięki uprzejmości dyrektora Roberta Ferenca, bazą zawodów będzie Centrum Medycyny Sportowej. Bogata infrastruktura CMS pozwoli na porównanie wirtualnego ścigania się z realnymi możliwościami wydolnościowymi zawodników. W trakcie wyścigu wykonane będzie badanie CPET (ergospirometria/spiroergometria), będące podstawową metodą oceny wydolności fizycznej w kolarstwie. Pozwala ono także na ocenę całkowitej zdolności pochłaniania tlenu (VO2max), najbardziej identyfikowalnego prognostycznego  wskaźnika wydolności fizycznej tlenowej. Na podstawie analizy wdychanych/wydychanych gazów (O2 i CO2), wentylacji (VE) i częstości pracy serca (HR), możliwe jest wyznaczanie progów metabolicznych Anaerobic Threshold (AT) i Respiratory Compensation Point (RCP) oraz stref metabolicznych. W oparciu o tak wyznaczone progi możliwa jest budowa planów treningowych. Nad wszystkim będzie czuwał dr n. med. Robert Pietruszyński, lekarz kadry PZKoL, zabezpieczający medycznie m.in. cztery ostatnie igrzyska olimpijskie.

By się w tym wszystkim nie pogubić, Cezary Zamana wraz z dr. Robertem Pietruszyńskim i mgr Martą Bazańską będą w trakcie wyścigu opowiadać o prowadzonych pomiarach. Duet fachowców skupi się przede wszystkim na treningu, na progach, jego zaletach oraz zagrożeniach.

Trzecim filarem majowego wyścigu będzie niezawodna technologia oferowana przez platformę Rouvy i okiełznana przez iFON.pl. By ruszyć na warszawską wirtualną trasę, wystarczy mieć konto na wspomnianej platformie oraz smart trenażer. Konfiguracja jest prosta oraz intuicyjna, więc po kilku chwilach można bez kłopotu przenieść się do peletonu złożonego z kolarzy z całej Polski.

Czwartym bodaj najciekawszym filarem tego wydarzenia jest autentyczny przejazd zawodników po najatrakcyjniejszych ulicach Warszawy i to co najbliższe sercu byłego zawodowego kolarza zasady fair play których w e-kolarstwie często brakuje ( możliwość sprawdzania wagi startujących zawodników po wyścigu ).

Wszystkie informacje o wyścigu, profilu trasy, wymaganiach technicznych oraz zapisach znajdują się na tour.zamanagroup.pl oraz facebook.com/cyklroadtour.

Podczas wyścigu obowiązywać będą następujące kategorie wiekowe:

Kobiety – klasyfikacja open

Mężczyźni – klasyfikacja open

kategorie wiekowe u mężczyzn:

  • M19 (do 19 lat)
  • M20 (20-29 lat)
  • M30 (30-39 lat)
  • M40 (40-49 lat)
  • M50 (50-59 lat)
  • M60 (60 lat i więcej)
Poprzedni artykułESPN odkrywa kolejne karty w sprawie Lance’a Armstronga
Następny artykułScheldeprijs może znowu wystartować z Schoten
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments