Przed nami najważniejsza impreza w wirtualnym kolarstwie. W najbliższą sobotę 26 lutego odbędą się oficjalne e-sportowe Mistrzostwa Świata UCI. Tym samym będzie to druga edycja e-kolarskiego czempionatu. 

180 zawodników z całego świata przystąpi do rywalizacji za pośrednictwem cieszącej się ogromną popularnością platformy Zwift. Wszyscy uczestnicy wystartują na trenażerach Wahoo KICKR V5, zaś areną zmagań będzie wirtualny Nowy Jork i trasa „Knickerbocker” o długości 54.9 kilometra i 944 metrach przewyższenia.

Faworyci

Kobiety:

Ashleigh Moolman-Pasio (RPA) – aktualna mistrzyni świata z 2020 roku. Ashleigh należy do światowej czołówki „góralek”. Świetnie radzi sobie na podjazdach, zarówno na szosie jak i na Zwifcie. Niewątpliwie celuje w obronę tytułu.

Sarah Gigante (Australia) – wicemistrzyni z 2020 w tym roku pragnie stanąć o stopień wyżej. Na co dzień reprezentuje barwy kobiecej ekipy Movistaru, a także regularnie bierze udział w wyścigach na Zwifcie. Jedna z najlepszych „góralek” w stawce.

Illi Gardner (Wielka Brytania) – kluczowa zawodniczka w reprezentacji Wielkiej Brytanii. Z ogromnym doświadczeniem jeśli chodzi o e-wyścigi. Zapewne da o sobie znać, gdy zacznie się kluczowy podjazd na metę.

Zoe Langham (Wielka Brytania) – Zoe ma za sobą imponujący rok w serii wyścigów z najwyższej dywizji Zwifta. Kwalifikację do Mistrzostw świata uzyskała podczas Europejskich eliminacji.

Jacquie Godbe (USA) – niezwykle silna w jeździe pod górę. Piątą w poprzedniej edycji mistrzostw świata zdecydowanie liczy na poprawę rezultatu.

Mężczyźni

Freddy Ovett (Australia) – świetnie pojechał wirtualną edycję Tour de France z 2020 roku. W wyścigach na Zwifcie zawsze plasuje się w czołówce. Jeden z najlepszych sprinterów w e-sporcie, radzący sobie jednocześnie z trudniejszymi podjazdami.

Matthias Deroose (Belgia) – jeden z najwyżej sklasyfikowanych zawodników na ZwiftPower. Bardzo mocny „góral” z ogromnym doświadczeniem w e-wyścigach. Członek drużyny BZ, z którą ściga się w najwyższej klasie rozgrywkowej Zwift.

Takato Ikeda (Japonia) – kolejny klasyczny „góral” w stawce, lubujący się w aktywnej jeździe. Tegoroczna trasa wydaje się być idealnie skrojona pod Japończyka.

James Barnes (RPA) – od początku roku w świetnej dyspozycji. Kluczowy zawodnik drużyny NeXT Esport, będącej na czele Zwift Racing League Premier Division.

Chris McGlinchey (Irlandia) – podobnie jak większość faworytów rewelacyjnie pokonuje podjazdy. Czołowy zawodnik świata e-sportu.

Oczywiście w stawce mistrzostw nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi pojadą: Agata Flis, Sonia Cięciel, Michał Bogdziewicz, Michał Kamiński oraz Paweł Kalita. Trzymamy za Was kciuki!

Gdzie i o której godzinie? 

Start wyścigu kobiet: 19:15

Start wyścigu mężczyzn: 20.15

Transmisje:

Poprzedni artykułUAE Tour 2022: Mathias Vacek z sensacyjnym triumfem
Następny artykułGran Camiño 2022: Woods zdobywa Mirador de Ézaro
Handlowiec z zawodu, kolarz amator udający dziennikarza. W wolnych chwilach jeśli nie pokonuje beskidzkich przełęczy, to czyta książki. Po dobrą kawę pojedzie na koniec świata. Fan Strade Bianche i Ronde van Vlaanderen.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments