Na przekór porze roku i zimowej aurze, Cezary Zamana zaprasza do Mrozów na pierwszą odsłonę nowego cyklu Gravel Race. W niedzielę 12 grudnia będzie można zakosztować radości z jazdy po szutrach i asfalcie.

Do płuc trafia świeże, mroźne powietrze. Koła toczą się po gładkiej powierzchni asfaltu, by za chwilę kierownica wykonała gwałtowny skręt w kierunku szutrowej ścieżki. Podłoże chrzęści pod oponą, palce zaciskają się mocniej na manetkach, by nie stracić kontroli nad rowerem. Co rusz trzeba omijać terenowe przeszkody, a puls podnoszą wyrastające jak spod ziemi pagórki. Mimo panującego grudniowego chłodu, mięśnie płoną.

Mrozy Gravel Race to premierowa odsłona mojego nowego cyklu. Zapraszam mieszkańców Mrozów i wszystkich kolarzy spragnionych sportowej, dynamicznej rywalizacji do startu w tej formule. Jazda rowerami typu gravel zyskuje szaloną popularność, a tereny wokół Mrozów idealnie nadają się do tego rodzaju wyścigów

– zapowiada Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski i organizator kolarskich
zawodów już od 17 lat.

Postać Cezarego Zamany jest świetnie znana społeczności Mrozów. To właśnie ten kolarz przez lata organizował tu zimowe maratony, przyciągając do gminy setki zawodniczek i zawodników, którzy czerpali wielką radość z jazdy w niełatwych warunkach. Teraz przyszła pora na coś nowego, czyli wyścigi gravelowe.

Aby wystartować w zawodach, warto mieć rower stricte gravelowy. Ale odpowiedni będzie też rower MTB, przełajowy, a nawet szosówka. Pod warunkiem, że można zamontować w niej opony powyżej 32 milimetrów. I kto wie, czy to takie rowery nie będą najszybsze na trasie w Mrozach?

– zastanawia się Cezary Zamana.

Jak to zwykle bywa na zawodach organizowanych przez triumfatora Tour de Pologne, wszystko przemyślane jest w najdrobniejszych szczegółach. Trasa to optymalnie wyważone proporcje: 75% jazdy odbędzie się po szutrach, a 25% po malowniczych asfaltowych drogach. Całość będzie oznakowana tak, by kolarze czuli pełny komfort z jazdy. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, rowery z kierownicami typu baranek pojadą w osobnej grupie niż rowery z prostymi kierownicami. Na trasie zapewniony będzie bufet, gwarantujący dostawę niezbędnych kilodżuli. Za peletonem jechać będzie mobilna pomoc techniczna, zapewniająca błyskawiczną pomoc choćby przy zmianie dętki.

Tradycyjnie już, samorząd gminy Mrozy wzorcowo angażuje się w organizację kolarskich zawodów. Dla uczestników otwarta będzie infrastruktura Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – szatnie, prysznice i pomieszczenia, w których będzie można posilić się, złapać oddech i podzielić się z rywalem z trasy wrażeniami.

Mrozy Gravel Race stanowi pierwszą odsłonę całego cyklu. Kolejne wyścigi zostaną ogłoszone już wkrótce. Tymczasem, zapisy na grudniowe zawody już trwają. Można zgłosić się on-line lub w niedzielę 12 grudnia w biurze zawodów.

MROZY GRAVEL RACE – PROGRAM ZAWODÓW
12 grudnia
Baza zawodów: Hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach, ul. Licealna 7

  • godz. 8.00 otwarcie Biura zawodów
  • godz. 11.00 start zawodników / zawodniczek z kierownicami typu baranek (rowery; gravel,
    przełaj szosa)
  • godz. 11.02 start zawodników / zawodniczek z prosta kierownicą (rowery; trekkingowe i
    MTB) godz. 13.00 finisz pierwszych zawodników
  • godz. 14.00 dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych

Poprzedni artykułINEOS Grenadiers zaprezentowało stroje na sezon 2022
Następny artykułNaszosowa zapowiedź sezonu: BORA-hansgrohe
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo

Można startować z kierownicą typu Baranek i prosta ….. ale o której będzie start z kierownicą miejska i lemondką???? Nie podano.

zbig
zbig

oby nie miał znowu „drogowego pecha obsługi” jak w Wadowicach..😀