doha 2016 kolarstwo

W związku z niepewna sytuacją związaną z pandemią COVID-19 Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) rozważa zmianę miejsce odbycia się planowanych na koniec września mistrzostw świata w Aigle-Martigny w Szwajcarii.

Hiszpański dziennik sportowy Marca donosi, że trzy kraje na Bliskim Wschodzie, czyli Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Oman są rozważane jako alternatywne miejsca przeprowadzenia mistrzostw świata w kolarstwie szosowym w 2020 roku.

Jeśli ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa nie ustąpią to jest możliwość, aby z powodu sprzyjających warunków atmosferycznych we wspomnianych państwach światowy czempionat mógł się odbyć nawet w listopadzie po zakończeniu Vuelta a España. Przypomnijmy, że obecny termin mistrzostw świata jest planowany w dniach 20-27 września.

Według medialnych doniesień dziennika Marca decyzja w tej sprawie ma być podjęta do końca czerwca. Ważnym czynnikiem wartym uwagi jest fakt, że Międzynarodowa Unia Kolarska będzie zdeterminowana, aby zorganizować światowy czempionat, ponieważ jest to największe źródło przychodu dla UCI, które wynosi około 9 milionów funtów. Na Bliskim Wschodzie mistrzostwa świata odbyły się już w 2016 roku w Doha, gdy swoją drugą tęczową koszulkę wywalczył Peter Sagan.