fot. Team Sunweb

Główny menedżer Team Sunweb opowiada o wielu problemach, z jakimi muszą się zmierzyć się w najbliższym czasie organizatorzy wyścigu Tour de France.

Holender jest kolejną osobą, która wypowiada się o obecnej trudnej sytuacji w kolarstwie. W wywiadzie dla Cyclingnews szef Michaela Matthewsa o Tiesja Benoota przyznaje, co jest najważniejsze, aby „Wielka Pętla” mogła dojść do skutku w planowanym terminie.

Aby Tour de France mógł się odbyć to zależy od tego wiele czynników, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo. Powinno to być możliwe tylko wtedy, gdy państwowe władze stwierdzą, że możliwy jest powrót do ścigania

– powiedział Holender.

Kolejną informacją, która pojawiła się na temat „Wielkiej Pętli” są sugestie, które wskazują, że ten wyścig podobnie, jak Paryż-Nicea mógł się odbyć bez udziału publiczności. Na ostateczną decyzję kierownictwa ASO będziemy musieli poczekać do 15 maja.

Czy wyścig odbędzie się z udziałem widowni czy bez? Kolarstwo jest oczywiście sportem dla  ludzi, ale jeśli 15 milionów osób nie będzie w tym roku przy trasie to nadal kilkaset milionów ludzi na całym świecie będzie oglądać Tour za pośrednictwem telewizji i internetu. Krótko mówiąc musi być bezpiecznie

– zakończył szef ekipy Sunweb.

Poprzedni artykułAstana zmniejsza wynagrodzenia swoich pracowników
Następny artykułZwycięzca Mediolan-San Remo 1980 leży w szpitalu z koronawirusem
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments