fot. La Vuelta/Sarah Meyssonier

Organizatorzy hiszpańskiej Vuelty, pomimo szalejącej pandemii koronawirusa kontynuują swoje przygotowania do organizacji wyścigu. Przypomnijmy, że Vuelta a España ma się odbyć w dniach 14 sierpnia – 6 września.

Hiszpania obecnie przechodzi bardzo trudne chwilę w walce ze światową pandemią COVID-19. Mimo bardzo trudnej sytuacji, jaka panuje na Półwyspie Iberyjskim dyrektor wyścigu Javier Guillén w wywiadzie dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE przyznał, że przygotowania przebiegają zgodnie z planem.

Są to nowe okoliczności, ale cały zespół Vuelty pracuje z motywacją i myślą, że wyścig się odbędzie. Musimy się przygotować. Z tego powodu przekazuję podekscytowanie i motywację w tych trudnych czasach i mogę was zapewnić, że wszyscy jesteśmy bardziej skoordynowani i zjednoczeni niż kiedykolwiek. Chcemy stworzyć świetną Vueltę w 2020 roku – najlepszą w historii

– powiedział Guillén.

Po przełożeniu Giro d’Italia i stojącym pod znakiem zapytania wyścigiem Tour de France termin hiszpańskiej Vuelty, również może się zmienić. Dyrektor Javier Guillén w tej trudnej sytuacji stara się przygotować wraz ze swoimi współpracownikami na wszystkie możliwe scenariusze.

Martwi mnie to wszystko, co się dzieje, przede wszystkim z ludzkiego punktu widzenia. To wyjątkowa, niespotykana sytuacja. Odtąd staram się przestrzegać przepisów, które są konieczne oraz używam pracy jako terapii. Odkrywamy nowe możliwości, takie jak technologia wideokonferencji, i pracujemy z nowymi pomysłami, motywacją i wyobraźnią

– zakończył Hiszpan.