fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Były prezydent UCI zasugerował, aby skrócić Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana do 14 dni.

Już ponad 100 wyścigów zostało przełożonych lub całkowicie odwołanych. Wiadomo, że w terminie nie odbędzie się Giro d’Italia, a los dwóch innych wielkich tourów na dzień dzisiejszy także nie jest znany. Kalendarz wyścigów już dawno nie jest aktualny i UCI ma trudny orzech do zgryzienia.

Na temat pandemii koronawirusa i jej wpływem na kolarstwo wypowiedział się były prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej, Bryan Cookson:

Będę bardzo zaskoczony, jeśli Tour de France odbędzie się w pierwotnym terminie. Sytuacja we Francji z dnia na dzień raczej jest coraz gorsza, a nie lepsza. Igrzyska olimpijskie zostały przeniesione na 2021 rok i tutaj widzę pewną szansę dla innych wyścigów. Proponowałbym, aby każdy z Wielkich Tourów miał w tym roku po dwa tygodnie. „Wielka Pętla” w lipcu, opóźnione Giro we wrześniu przed mistrzostwami świata, a Vuelta w październiku

– napisał Brytyjczyk w pisemnej wiadomości dla Cyclingnews.

Cookson wypowiedział się także na temat innych wyścigów:

Przełożone klasyki i mniejsze wyścigi jak Tour de Pologne mogą się odbyć w czasie wielkich tourów, aby w jednym czasie zaangażować większość kolarzy. Natomiast czas dla monumentów powinien się znaleźć w te weekendy, gdzie będą przerwy w Grand Tourach. W ten sposób większość ważnych wydarzeń kolarskich mimo pewnych komplikacji by się odbyła. Mam nadzieję, że organizatorzy wielkich wyścigów kolarskich zrozumieją potrzebę chwili. 

Poprzedni artykułMathieu van der Poel: „Zrozumiałe, że zdrowie jest najważniejsze”
Następny artykułBurmistrz Kluisbergen: „Wątpię, by udało nam się zorganizować Ronde w tym roku”
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments