fot. Bigla - KATUSHA/Twitter

Szwajcarka z ekipy Bigla-Katusha, tak jak inne zawodniczki i zawodnicy musiała zawiesić swoje starty w bieżącym sezonie. Obecnie pełni bardzo ważną społecznie rolę. Jest lekarką, która leczy chorych pacjentów zarażonych koronawirusem.

26-latka, która niedawno ukończyła studia medyczne zdecydowała się na pomoc w szpitalu Uniwersyteckim w Genewie, gdzie między innymi zajmuje się pacjentami chorymi na COVID-19. Tym samym staje ona na pierwszej lini frontu walki z pandemią. O swojej pracy opowiedziała w wywiadzie dla biura prasowego drużyny Bigla-Katusha.

W tym tygodniu miałam dziewięciu pacjentów i spodziewamy się, że w ciągu kilku następnych dni będzie ich tylko więcej. Kiedy kryzys minie będę wiedzieć, że starałam się wywiązać ze swojej roli i mam nadzieję, że będę z tego dumna. Myślę, że robienie tego teraz naprawdę pomoże mi mentalnie. Gdy w końcu znów zaczną się wyścigi, będę bardziej niż gotowa i całkowicie zmotywowana, aby dołączyć do moich koleżanek z drużyny

– przyznała Szwajcarka.

Na ten moment ojczyzna Elisy Chabbey jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych w Europie pandemią koronawirusa (liczba zakażeń w stosunku do liczby ludności). Na ten moment (stan na 19 marca br.) w Szwajcarii wystąpiło 3 888 zakażeń, a zmarło niestety aż 36 osób.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments