fot. UAE Team Emirates

Piątkowy poranek przyniósł kolejne informacje o kolarzach, którzy na wyścigach Tour de Suisse i Tour of Slovenia zakazili się wirusem Covid-19. Wśród nich jest lider wyścigu w Szwajcarii Aleksander Vlasov (BORA-hansgrohe), który oczywiście nie może kontynuować jazdy. 

UAE Team Emirates

Drużyna UAE Team Emirates poinformowała, że Marc Hirschi, Mikkel Bjerg (ścigający się w Tour of Slovenia) oraz Diego Ulissi zachorowali na koronawirusa i wycofują się z wyścigów. Ponadto z powodów bezpieczeństwo wycofani zostali Joel Suter (kolega z pokoju Hirschiego) oraz Vegard Stake Laengen (kolega z pokoju Bjerga).

– Niestety tak jak w wielu innych drużynach u nas także pojawiły się przypadki Covid-19. Nasi chorzy kolarze są monitorowani i tymczasem mają lekkie objawy choroby. Ci, którzy dzielili pokoje z zakażonymi albo ci, co do których istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogli się zarazić, zostają wycofani. Wielka szkoda, ale wirus wciąż krąży wśród nas

– powiedział Adrian Rotunno, dyrektor medyczny drużyny UAE Team Emirates w oświadczeniu prasowym przesłanym do mediów.

EF Education-EasyPost

Tymczasem spośród podopiecznych Jonathana Vaughtersa zachorowali: Stefan Bissegger, Rigoberto Uran, Hugh Carthy oraz Alberto Bettiol.

Jednocześnie drużyna EF Education-EasyPost poinformowała, że pozostali kolarze i członkowie obsługi poddani zostali kilku testom i wszystkie dały wynik negatywny. Postanowiono, że Neilson Powless oraz Jonas Rutsch będą kontynuowali ściganie.

Bahrain-Victorious

W piątek rano drużyna Bahrain-Victorious poinformowała, że całą ekipą wycofuje się z Tour de Suisse z powodu kilku przypadków koronawirusa.

Dwóch kolarzy, którzy wycofali się przed piątym, czyli czwartkowym etapem wyścigu, z powodu problemów żołądkowych, uzyskało także pozytywny wynik na koronawirusa. Ponadto kolejny przypadek Covidu wykryto w piątek rano. Bahrain-Victorious nie podaje nazwisk kolarzy.

Alpecin-Fenix

Wyścig Tour de Suisse opuszcza również drużyna Alpecin-Fenix, ponieważ dwóch członków obsługi uzyskało pozytywne wyniki testów. Sztab medyczny w porozumieniu z organizatorami wyścigu podjął decyzję, aby wycofać z Tour de Suisse całą drużynę.

– Opuszczenie wyścigu jest najrozsądniejszą decyzją. Podjęliśmy ją po konsultacji z organizatorami Tour de Suisse

– napisała drużyna Alpecin-Fenix w oświadczeniu prasowym.

Poprzedni artykułAleksandr Vlasov: „Moja drużyna wykonała świetną pracę w tych trudnych warunkach atmosferycznych”
Następny artykułTour de Suisse 2022: Wyścig jedzie dalej pomimo zakażeń
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Ciekawe czy na TdF też tak wszyscy będą testowani i będą się wycofywać.

Tadeusz
Tadeusz

Ale przecież oni wszyscy są zaszczepieni…🤣

Michał
Michał

XD