fot. ASO / Thomas Colpaert

Amaury Sport Organisation (ASO) zdecydował się przełożyć na późniejszy termin trzy swoje wyścigi. Są nimi Paris-Roubaix, La Flèche Wallonne oraz Liege-Bastogne-Liege.

Ta decyzja spowodowana jest oczywiście światową pandemią COVID-19. Wspomniane wyścigi miały się odbyć już w następnym miesiącu. Organizatorzy tych kolarskich imprez ogłosili to w oficjalnym komunikacie prasowym.

W celu walki z rozszerzającym się koronawirusem (COVID-19), ASO w porozumieniu z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI) nie zorganizować w planowanych terminach Paris-Roubaix, La Flèche Wallonne (kobiet i mężczyzn) oraz Liege-Bastogne-Liege (kobiet i mężczyzn).

W bliskiej współpracy z UCI przy wsparciu zainteresowanych społeczności organizatorzy rozpoczęli już prace nad przywróceniem monumentów światowego kolarstwa, do których zespoły, zawodnicy i kibice są głęboko przywiązani 

– czytamy w oświadczeniu.

Na 12 kwietnia planowane było “Piekło Północy”. “Walońska Strzała” miała się odbyć 10 dni później, natomiast Liege-Bastogne-Liege miał pierwotny termin na 25 kwietnia. Sprawia to, że aż cztery z pięciu tegorocznych monumentów nie odbędą się w planowanym czasie. Jest to sytuacja bezprecedensowa. Ostatnie odwołane edycje tych kolarskich imprez miały miejsce podczas wojen światowych. Miejmy nadzieję, że pomimo trudnej sytuacji będziemy mogli podziwiać kolarzy na trasach tych legendarnych wyścigów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments