fot. Giro d'Italia 2019

Nie trzeba było długo czekać, aby poznać stanowisko RCS Sport na informację o tym, że węgierski rząd wycofuje się z organizacji Giro d’Italia. Wiemy już, że „Różowy Wyścig” oficjalnie nie odbędzie się w planowanym terminie.

Organizatorzy Giro d’Italia wydali na ten temat oficjalny komunikat prasowy.

W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa rząd węgierski ogłosił stan wyjątkowy. Zabrania to organizacji imprez masowych i uniemożliwia organizowanie imprez międzynarodowych.
W rezultacie Komitet Organizacyjny węgierskich etapów Giro d’Italia oświadczył, że start Giro nie może się odbyć na Węgrzech w pierwotnie zaplanowanym terminie. Wszystkie strony zgodziły się, że są zdecydowane współpracować, aby umożliwić Giro d’Italia start w późniejszym terminie.
RCS Sport, uwzględniając sytuację międzynarodową i krajową, ogłasza, że ​​data Giro d’Italia w 2020 roku została w ten sposób przełożona.
Nowy termin zostanie ogłoszony nie wcześniej niż 3 kwietnia, kiedy przepisy Dekretu Prezydenta Rady Ministrów Republiki Włoskiej wygasną z dnia 4 marca 2020 roku. Odbędzie się to po konsultacjach z odpowiednimi przedstawicielami rządu włoskiego,  władzami lokalnymi i terytorialnymi wraz z włoskimi i międzynarodowymi instytucjami sportowymi

– czytamy w oświadczeniu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments