fot. Saudi Tour/Twitter

Francuz z ekipy Arkéa Samsic triumfował na czwartym etapie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej Saudi Tour.

Na przedostatnim odcinku ścigania w Arabii Saudyjskiej kolarze mieli do pokonania 137 kilometrów trasy. Główną trudnością w wyścigu miał być dwukrotnie pokonywany podjazd pod Qiddiya, który za drugim razem był oddalony 24 kilometry od mety. Na jego szczycie były do zdobycia bonifikaty i z pewnością Rui Costa zanotował sobie ten fakt.

Sztuka zabrania się do ucieczki dnia udała się siódemce kolarzy. Byli nimi: Kévin Reza (B&B Hotels – Vital Concept), Nicolas Zukowsky (Rally Cycling), Suleiman Kangangi (Bike Aid), Ángel Fuentes (Burgos-BH), Joel Nicolau (Caja Rural), Igor Boev (Gazprom – RusVelo) oraz Mathijs Paasschens (Bingoal – Wallonie Bruxelles). Na 55 kilometrów do mety przewaga uciekinierów wynosiła pięć i pół minuty. Peleton był prowadzony przez drużynę lidera Phila Bauhausa, czyli Bahrain-McLaren.

Na 50 kilometrów przed metą znaczna część grupy zasadniczej została “przyrantowana” przez ekipę sponsorowaną przez księcia Bahrajnu. Było to związane ze zbliżającym się podjazdem. Na nim tempo podkręcił UAE Team Emirates odczepiając z peletonu między innymi lidera. Na zjeździe wszystko się zjechało.

Niestety Bauhaus miał wielkiego pecha. Na 26 kilometrów do mety miał defekt tuż przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu na etapie. Wtedy już tempo dyktował UAE Team Emirates przygotowując atak Rui Costy. Na 22 kilometry do mety Costa wraz z Valerio Contim dołączyli do harcowników. Z tyłu pogoń prowadziła drużyna Bahrainu tracąc w tym momencie 1:15.

Jeszcze na cztery kilometry do mety Portugalczyk pozostawał na czele wraz z Fabienem Doubey (Circus – Wanty Gobert). Niestety chwilę później zostali wchłonięci. Na finiszowych metrach najlepszy okazał się Nacer Bouhanni. Kolejne miejsca na podium zajęli Niccolò Bonifazio (Team Total Direct Energie) oraz Yevgeniy Gidich (Astana Pro Team).

Wyniki czwartego etapu:

1 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 3:21:55
2 Niccolo Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
3 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team
4 Damiano Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
5 Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
6 Adrien Garel (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
7 Orluis Alberto Aular Sanabria (Ven) Caja Rural-Seguros RGA
8 Stephen Bassett (USA) Rally Cycling
9 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
10 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain McLaren

 

Klasyfikacja generalna:

1 Nacer Bouhanni (Fra) Team Arkea-Samsic 14:34:49
2 Phil Bauhaus (Ger) Bahrain McLaren 0:00:02
3 Youcef Reguigui (Alg) Terrenganu-TSG 0:00:14
4 Carlos Barbero (Spa) NTT Pro Cycling 0:00:16
5 Sergei Chernetski (Rus) Gazprom-RusVelo 0:00:17
6 Andreas Kron (Nor) Riwal Readynez
7 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 0:00:18
8 August Jensen (Nor) Riwal Readynez
9 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates 0:00:20
10 Ramunas Navardauskas (Ltu) Nippo Delko Provence 0:00:28

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments