Utalentowany polski kolarz Hubert Grygowski został ogłoszony zawodnikiem młodzieżowego zespołu Arkéa-B&B Hôtels. Poprzedni rok 19-latek również spędził we Francji, ścigając się w CIC U Nantes Atlantique.

Wyjaśniły się losy przyszłości kolejnego polskiego zawodnika. Hubert Grygowski, który do tej pory ścigał się w kontynentalnej drużynie CIC U Nantes Atlantique, od początku 2024 roku będzie kolarzem młodzieżowej formacji Arkéa-B&B Hôtels, rozwojowej filii worldtourowej drużyny.

Tegoroczny sezon był dla Huberta Grygowskiego pierwszym w elicie/U23. W tym czasie – w barwach CIC U Nantes Atlantique – miał okazję wystartować w wielu francuskich wyścigach z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Polak ukończył między innymi takie wyścigi, jak: CIC – Mont Ventoux (1.Pro), Cholet – Pays de la Loire (1.1) czy Tour du Doubs (1.1).

We wcześniejszych latach, jako junior, Hubert Grygowski sięgał po zwycięstwa w wyścigach z cyklu Pucharu Narodów – wygrywał etapy LVM Saarland Trofeo i One Belt One Road na Węgrzech, gdzie triumfował również w klasyfikacji generalnej. Uplasował się także na drugiej pozycji w Guido Reybrouck Classic i zajął ósme miejsce w juniorskiej odsłonie Gandawa-Wevelgem.

Skład kontynentalnej, rozwojowej drużyny Arkéa-B&B Hôtels Développement liczy aktualnie czternastu zawodników. W tym gronie znajdują się między innymi: Pierre Thierry, Florian Dauphin, Martin Tjøtta czy ogłoszony wraz z Hubertem Grygowskim Embret Svestad-Bårdseng. Wszyscy wymienieni zawodnicy notowali już solidne rezultaty w wyścigach elity oraz U23.

Warto przypomnieć, że w worldtourowej formacji Arkéa-B&B Hôtels (do końca 2023 roku – Team Arkéa Samsic) będzie wciąż ścigał się inny z Biało-Czerwonych, Łukasz Owsian.

Poprzedni artykułRezygnacje w Zarządzie Polskiego Związku Kolarskiego
Następny artykułPrzełajowy Puchar Polski 2023/24: Zuzanna Krzystała i Ksawier Garnek triumfują w Kluczborku