Foto: Team Jumbo-Visma Cycling

Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma) wygrał po finiszu z grupy trzeci etap Volta a la Comunitat Valenciana. Nowym liderem został Jack Haig (Mitchelton-Scott).

W trzecim dniu na kolarzy walczących w hiszpańskiej “etapówce” czekał odcinek Orihuela – Torrevieja o długości niespełna 175 kilometrów. W drugiej części czekał na nich podjazd drugiej kategorii, ale nie powinien mieć on wpływu na końcowe wyniki dzisiejszej rywalizacji.

W ucieczkę dnia zabrali się: Héctor Sáez (Caja Rural – Seguros RGA), Manuel Peñalver (Burgos-BH), Julen Irizar (Fundación – Orbea), Petr Rikunov (Gazprom – RusVelo), Daniel Viegas (Kometa Xstra Cycling Team) i Ivan Moreno (Equipo Kern Pharma).

Zgodnie z przewidywaniami na jedynym dziś podjeździe ucieczka podzieliła się i na czele zostali tylko Sáez, Irizar i Moreno.

Peleton nie dawał za wygraną i na 20 kilometrów przed metą przewaga prowadzącej trójki wynosiła już niespełna 50 sekund. W dużej grupie tempo dyktowali głównie ekipy, które mają w swoich składach sprinterów.

Ucieczka przeszła do historii na 9 kilometrów przed kreską. 3000 metrów przed metą mocno ruszył Michał Kwiatkowski (Team Ineos), a na jego kole kręcił Oliver Naesen (AG2R La Mondiale). Jednak ta akcja nie trwała długo.

Finiszowy sprint po raz kolejny wygrał Dylan Groenewegen (Team Jumbo-Visma). Kolejne miejsca zajęli Fabio Jakobsen (Deceuninck – Quick Step) i Matej Mohorič (Bahrain – McLaren).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 3:54:16
2 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
3 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – McLaren 0:00:00
4 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:00:00
5 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
6 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:00:00
7 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
8 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:00:00
9 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:00:00
10 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:00:00
11 Jaume Sureda Morey (Esp) Burgos – BH 0:00:00
12 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
13 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
14 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 0:00:00
15 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
16 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:00:00
17 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
18 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
19 Enrique Sanz Unzue (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:00
20 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:00
21 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:00
22 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:00:00
23 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
24 Ruben Fernandez (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
25 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
26 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom – RusVelo 0:00:00
27 Simone Velasco (Ita) Gazprom – RusVelo 0:00:00
28 Wouter Poels (Ned) Bahrain – McLaren 0:00:00
29 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:00
30 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:00
31 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
32 Cédric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
33 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
34 David De La Cruz Melgarejo (Esp) UAE Team Emirates 0:00:00
35 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:00:00
36 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:00
37 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
38 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:00:05
39 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:00:07
40 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:07
41 Márton Dina (Hun) Kometa – Xstra Cycling Team 0:00:07
42 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:07
43 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:00:07
44 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:07
45 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:07
46 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:07
47 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:00:07
48 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Astana Pro Team 0:00:07
49 Urko Berrade Fernandez (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:07
50 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 0:00:07
51 Christian Knees (GER) Team Ineos 0:00:07
52 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:00:07
53 Jon Agirre Egaña (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:07
54 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:00:07
55 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:07
56 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:00:07
57 Christoph Pfingsten (GER) Team Jumbo – Visma 0:00:07
58 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:00:07
59 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:00:07
60 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:07
61 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:07
62 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:07
63 Reto Hollenstein (SUI) Israel Start-Up Nation 0:00:07
64 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:00:07
65 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:00:07
66 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:07
67 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:07
68 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa – Xstra Cycling Team 0:00:07
69 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:07
70 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:00:07
71 Matthias Brändle (AUT) Israel Start-Up Nation 0:00:07
72 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:07
73 Antonio Jesus Soto Guirao (Esp) Fundación – Orbea 0:00:07
74 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:07
75 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:07
76 Daniel Navarro Garcia (Esp) Israel Start-Up Nation 0:00:07
77 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Fundación – Orbea 0:00:07
78 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
79 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:07
80 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:07
81 Lawrence Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:07
82 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:00:07
83 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:07
84 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:00:07
85 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:07
86 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Fundación – Orbea 0:00:07
87 Joan Bou Company (Esp) Fundación – Orbea 0:00:07
88 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:00:07
89 Isaac Canton Serrano (Esp) Burgos – BH 0:00:07
90 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:07
91 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:07
92 Antonio Puppio (Ita) Kometa – Xstra Cycling Team 0:00:07
93 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:07
94 Florian Maitre (Fra) Total Direct Energie 0:00:07
95 Jefferson Cepeda (Ecu) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:07
96 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:00:07
97 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:00:07
98 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:00:07
99 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:00:07
100 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:23
101 Daniel Viegas (Por) Kometa – Xstra Cycling Team 0:00:23
102 Jérémy Cabot (Fra) Total Direct Energie 0:00:23
103 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:00:23
104 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:00:23
105 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:23
106 Simon Sellier (Fra) Total Direct Energie 0:00:23
107 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:26
108 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:00:29
109 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:00:29
110 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:00:29
111 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:31
112 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:39
113 Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos – BH 0:00:39
114 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:48
115 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:48
116 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:48
117 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:48
118 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:48
119 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:48
120 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:00:52
121 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:01
122 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:01:01
123 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:03
124 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:03
125 Stijn Steels (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:03
126 Petr Rikunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:09
127 Ivan Moreno Sanchez (Esp) Equipo Kern Pharma 0:01:09
128 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:42
129 Sergio Samitier Samitier (Esp) Movistar Team 0:01:42
130 Sergio Nestor Araiz Michel (Esp) Equipo Kern Pharma 0:02:00
131 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 0:02:40
132 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Team Ineos 0:02:41
133 Scott Davies (GBr) Bahrain – McLaren 0:03:42
134 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain – McLaren 0:03:42
135 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:04:31
136 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:31
137 Julen Irizar Laskurain (Esp) Fundación – Orbea 0:04:31
138 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:48
139 Giacomo Garavaglia (Ita) Kometa – Xstra Cycling Team 0:04:48
140 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Burgos – BH 0:05:55
141 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:05:55
DNS Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 12:16:25
2 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:00
3 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
4 Ruben Fernandez (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
5 Dylan Teuns (Bel) Bahrain – McLaren 0:00:00
6 Ion Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
7 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Ineos 0:00:00
8 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – McLaren 0:00:02
9 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:05
10 Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team 0:00:05
11 Gianni Moscon (Ita) Team Ineos 0:00:07
12 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:00:07
13 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:00:08
14 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Bahrain – McLaren 0:00:10
15 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:15
16 Julien Simon (Fra) Total Direct Energie 0:00:19
17 Wouter Poels (Ned) Bahrain – McLaren 0:00:19
18 David De La Cruz Melgarejo (Esp) UAE Team Emirates 0:00:26
19 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Astana Pro Team 0:00:26
20 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:26
21 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:00:29
22 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:00:33
23 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:35
24 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:38
25 Daniel Navarro Garcia (Esp) Israel Start-Up Nation 0:00:38
26 Márton Dina (Hun) Kometa – Xstra Cycling Team 0:00:40
27 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:42
28 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 0:00:42
29 Mathias Frank (SUI) AG2R La Mondiale 0:00:42
30 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team 0:00:49
31 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Fundación – Orbea 0:00:49
32 Ben Swift (GBr) Team Ineos 0:00:52
33 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:52
34 Philippe Gilbert (Bel) Lotto Soudal 0:00:55
35 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:00:57
36 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:00:58
37 Jon Agirre Egaña (Esp) Equipo Kern Pharma 0:00:58
38 Joan Bou Company (Esp) Fundación – Orbea 0:00:58
39 Sander Armée (Bel) Lotto Soudal 0:01:01
40 Jefferson Cepeda (Ecu) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:01
41 Jaume Sureda Morey (Esp) Burgos – BH 0:01:09
42 Ivan Rovny (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:15
43 Davide Ballerini (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:01:19
44 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale 0:01:29
45 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:35
46 Willem Jakobus Smit (RSA) Burgos – BH 0:01:45
47 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:46
48 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:51
49 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation 0:01:58
50 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:58
51 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:02
52 Lawrence Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:02:02
53 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team 0:02:05
54 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:05
55 Urko Berrade Fernandez (Esp) Equipo Kern Pharma 0:02:09
56 Reto Hollenstein (SUI) Israel Start-Up Nation 0:02:23
57 Michael Schär (SUI) CCC Team 0:02:23
58 Matthias Brändle (AUT) Israel Start-Up Nation 0:02:30
59 Nathan Van Hooydonck (Bel) CCC Team 0:02:39
60 Umberto Orsini (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:02:43
61 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:57
62 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:03:00
63 Ivan Moreno Sanchez (Esp) Equipo Kern Pharma 0:03:00
64 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:03:03
65 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:29
66 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:03:32
67 Ivan Garcia Cortina (Esp) Bahrain – McLaren 0:03:34
68 Antonio Jesus Soto Guirao (Esp) Fundación – Orbea 0:03:39
69 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:03:46
70 Stijn Steels (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:03:54
71 Daniel Viegas (Por) Kometa – Xstra Cycling Team 0:03:55
72 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie 0:04:09
73 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:04:20
74 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:20
75 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:04:30
76 Matteo Trentin (Ita) CCC Team 0:04:30
77 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:04:30
78 John Degenkolb (GER) Lotto Soudal 0:04:30
79 Juan José Lobato Del Valle (Esp) Fundación – Orbea 0:04:30
80 Christoph Pfingsten (GER) Team Jumbo – Visma 0:04:40
81 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:04:40
82 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:04:40
83 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Fundación – Orbea 0:04:40
84 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:05:16
85 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:17
86 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:05:17
87 Tim Declercq (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:05:29
88 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:05:34
89 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:41
90 Simon Sellier (Fra) Total Direct Energie 0:05:52
91 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:05:56
92 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:06:17
93 Fabio Jakobsen (Ned) Deceuninck – Quick Step 0:06:20
94 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:06:21
95 Francesco Romano (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:06:25
96 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:06:33
97 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:36
98 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:40
99 Cédric Beullens (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:06:48
100 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:51
101 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:06:52
102 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:06:57
103 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:07:32
104 Christian Knees (GER) Team Ineos 0:08:05
105 Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal 0:08:09
106 Florian Maitre (Fra) Total Direct Energie 0:08:15
107 Kevin Inkelaar (Ned) Bahrain – McLaren 0:08:52
108 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:09:40
109 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom – RusVelo 0:09:44
110 Enrique Sanz Unzue (Esp) Equipo Kern Pharma 0:09:52
111 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:09:53
112 Isaac Canton Serrano (Esp) Burgos – BH 0:10:17
113 Jérémy Cabot (Fra) Total Direct Energie 0:10:19
114 Antonio Puppio (Ita) Kometa – Xstra Cycling Team 0:10:21
115 Simone Velasco (Ita) Gazprom – RusVelo 0:10:31
116 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:10:40
117 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:10:40
118 Jaime Castrillo Zapater (Esp) Equipo Kern Pharma 0:10:40
119 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) Equipo Kern Pharma 0:10:40
120 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:10:51
121 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:11:32
122 Kenny De Ketele (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:12:03
123 Sergio Nestor Araiz Michel (Esp) Equipo Kern Pharma 0:12:09
124 Hector Saez Benito (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:12
125 Alvaro Cuadros Morata (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:26
126 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 0:12:40
127 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:13:00
128 Julen Irizar Laskurain (Esp) Fundación – Orbea 0:13:02
129 Scott Davies (GBr) Bahrain – McLaren 0:13:15
130 Jonathan Castroviejo Nicolas (Esp) Team Ineos 0:13:37
131 Jorge Cubero Galvez (Esp) Burgos – BH 0:13:49
132 Alessandro De Marchi (Ita) CCC Team 0:14:13
133 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) UAE Team Emirates 0:14:28
134 Sergio Samitier Samitier (Esp) Movistar Team 0:14:42
135 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:14:48
136 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Kometa – Xstra Cycling Team 0:15:20
137 Giacomo Garavaglia (Ita) Kometa – Xstra Cycling Team 0:17:24
138 Petr Rikunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:15
139 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:35
140 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:19:39
141 Manuel Peñalver Aniorte (Esp) Burgos – BH 0:19:50