Fot. Marek Bala / naszosie.pl

W środę, 5 lutego Polski Związek Kolarski, podczas zebrania Zarządu, ustalił kryteria kwalifikacji do kard szosowych na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Kobiety

W wyścigu pań ze startu wspólnego pojadą dwie Polki. Aby znaleźć się w Tokio panie muszą zająć miejsce w top 20 przynajmniej jednej edycji klasycznych wyścigów z kalendarza World Tour od 1.01.2020 do 30.06.2020. Drugim realnym kryterium jest zajęcie miejsca w top 50 rankingu World Tour na dzień 30.06.2020. Oczywiście ostateczną decyzję o składzie podejmie selekcjoner kadry kobiet.

W jeździe indywidualnej na czas pojedzie ta zawodniczka, która zdobyła kwalifikację do wyścigu ze startu wspólnego i zajęła wyższe miejsce podczas Mistrzostw Polski 2020 w indywidualnej jeździe na czas.

Pełna treść komunikatu > TUTAJ

Mężczyźni

Wśród mężczyzn, w wyścigu ze startu wspólnego, do Tokio pojedzie trzech kolarzy. Selekcjoner reprezentacji lidera wybierze spośród zawodników, którzy zostaną sklasyfikowani w rankingu World Tour na dzień 30.06.2020. Pomocnicy lidera, będą wybrani spośród tych ścigających się w ekipach World Tour, ewentualnie tych którzy reprezentują inne ekipy, ale sklasyfikowani zostali pierwszej setce rankingu Europe Tour.

W jeździe indywidualnej na czas pojedzie ten zawodnik, który zdobył kwalifikację do wyścigu ze startu wspólnego i zajął wyższe miejsce podczas Mistrzostw Polski 2020 w indywidualnej jeździe na czas.

Pełna treść komunikatu > TUTAJ

 

 

Poprzedni artykułProducent mierników mocy Pioneer przejęty przez Shimano
Następny artykułJayco Herald Sun Tour 2020: Jai Hindley najszybciej wspiął się na Falls Creek [video]
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments