Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Piotr Wadecki był selekcjonerem reprezentacji Polski elity mężczyzn w kolarstwie szosowym od 2007 roku. Odniósł z kadrą historyczne sukcesy, wygrywając mistrzostwo świata w Ponferradzie w 2014 roku oraz zdobywając brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Zgodnie z informacjami do jakich dotarł Przegląd Sportowy, wieloletni selekcjoner zrezygnuje po Igrzyskach w Tokio.

Były kolarz po zakończeniu kariery przez wiele lat, bo aż od 2009 roku do upadku ekipy, pełnił funkcję dyrektora sportowego drużyny CCC Team, łączył tą funkcję z rolą selekcjonera. Jako aktywny sportowiec Wadecki osiągał świetne wyniki, będąc swego czasu jednym z najlepszych Polaków w zawodowym peletonie. Między innymi zwyciężył w etapie prestiżowej tygodniówki Paryż – Nicea, był drugi w klasyfikacji generalnej Tour de Suisse a w koszulce z orłem na piersi zajął 7. lokatę na Igrzyskach w Sydney oraz 6. miejsce na mistrzostwach świata w Lizbonie w 2001 roku.

Na najważniejszą imprezę czterolecia reprezentacja Polski jedzie w składzie: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Rafał Majka (UAE-Team Emirates) i Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe). Z nieoficjalnych informacji wynika, że Piotr Wadecki poinformował już Polski Związek Kolarski o swojej decyzji. Na tą chwilę nie wiemy kto zostanie mianowany jego następcą.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments