fot. A.S.O.

Dziś po południu kolarze jadący w 108. edycji wyścigu Tour de France zmierzą się z niemal 31-kilometrowym etapem jazdy indywidualnej na czas z Libourne do Saint-Émilion.

Jako pierwszy z grona 142 zawodników ścigających się nadal w tegorocznej “Wielkiej Pętli” na trasę o godzinie 13:05 wyruszy Belg Tim Declercq (Deceuninck-Quick-Step). Natomiast ostatnim kolarzem, który opuści rampę startową o godzinie 17:19 będzie lider wyścigu Tadej Pogačar (UAE Team Emirates).

O 15:05 będziemy mogli oglądać pierwszego z reprezentantów Polski – Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers). Nieco ponad godzinę później (16:11) w samotnej walce z czasem zaprezentuje się, także Rafał Majka (UAE Team Emirates).

Faworytów do odniesienia zwycięstwa etapowego podczas odcinka jazdy indywidualnej na czas powinno być kilku. Oprócz Tadeja Pogačara, warto zwrócić uwagę na występ dwóch kolarzy ekipy Jumbo-Visma. Pierwszym z nich jest Wout van Aert (Jumbo-Visma), który startuje o 16:43, a drugim Jonas Vingegaard (start o 17:17).

Groźny może być, także mistrz Europy w tej specjalności – Stefan Küng (Groupama-FDJ), który stanie do samotnej walki z czasem o 15:33. W czołówce mogą zakręcić się, również tacy zawodnicy jak: Mikkel Bjerg (UAE Team Emirates, start o 13:45), Stefan Bissegger (EF Education-Nippo, start o 13:54), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick-Step, start o 15:03) oraz Mattia Cattaneo (Deceuninck-Quick-Step, start o 16:57).

Trasa jazdy indywidualnej na czas:

Kolejność i godziny startów do 20. etapu wyścigu Tour de France 2021:

1 13:05:00 56   TIM DECLERCQ DECEUNINCK – QUICK – STEP
2 13:06:30 143   CEES BOL TEAM DSM
3 13:08:00 55   MARK CAVENDISH DECEUNINCK – QUICK – STEP
4 13:09:30 58   MICHAEL MØRKØV DECEUNINCK – QUICK – STEP
5 13:11:00 45   MADS PEDERSEN TREK – SEGAFREDO
6 13:12:30 35   RETO HOLLENSTEIN ISRAEL START-UP NATION
7 13:14:00 57   DRIES DEVENYNS DECEUNINCK – QUICK – STEP
8 13:15:30 38   RICK ZABEL ISRAEL START-UP NATION
9 13:17:00 31   CHRIS FROOME ISRAEL START-UP NATION
10 13:18:30 98   JELLE WALLAYS COFIDIS
11 13:20:00 203   JÉRÉMY CABOT TOTALENERGIES
12 13:21:30 193   SEAN BENNETT TEAM QHUBEKA NEXTHASH
13 13:23:00 207   JULIEN SIMON TOTALENERGIES
14 13:24:30 145   NILS EEKHOFF TEAM DSM
15 13:26:00 146   JORIS NIEUWENHUIS TEAM DSM
16 13:27:30 164   MARCO HALLER BAHRAIN VICTORIOUS
17 13:29:00 34   ANDRÉ GREIPEL ISRAEL START-UP NATION
18 13:30:30 192   CARLOS BARBERO TEAM QHUBEKA NEXTHASH
19 13:32:00 33   OMER GOLDSTEIN ISRAEL START-UP NATION
20 13:33:30 198   MAXIMILIAN RICHARD WALSCHEID TEAM QHUBEKA NEXTHASH
21 13:35:00 195   SIMON CLARKE TEAM QHUBEKA NEXTHASH
22 13:36:30 216   DANNY VAN POPPEL INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
23 13:38:00 215   BOY VAN POPPEL INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
24 13:39:30 75   DANIEL OSS BORA – HANSGROHE
25 13:41:00 78   IDE SCHELLING BORA – HANSGROHE
26 13:42:30 77   LUKAS PÖSTLBERGER BORA – HANSGROHE
27 13:44:00 108   PETR VAKOČ ALPECIN – FENIX
28 13:45:30 2   MIKKEL BJERG UAE TEAM EMIRATES
29 13:47:00 6   VEGARD STAKE LAENGEN UAE TEAM EMIRATES
30 13:48:30 185   DMITRIY GRUZDEV ASTANA – PREMIER TECH
31 13:50:00 176   CHRISTOPHER JUUL JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE
32 13:51:30 147   CASPER PEDERSEN TEAM DSM
33 13:53:00 105   JASPER PHILIPSEN ALPECIN – FENIX
34 13:54:30 112   STEFAN BISSEGGER EF EDUCATION – NIPPO
35 13:56:00 53   DAVIDE BALLERINI DECEUNINCK – QUICK – STEP
36 13:57:30 107   KRISTIAN SBARAGLI ALPECIN – FENIX
37 13:59:00 32   GUILLAUME BOIVIN ISRAEL START-UP NATION
38 14:00:30 48   EDWARD THEUNS TREK – SEGAFREDO
39 14:02:00 121   BENOIT COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM
40 14:03:30 173   LUKE DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE
41 14:05:00 177   LUKA MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE
42 14:06:30 154   PHILIPPE GILBERT LOTTO SOUDAL
43 14:08:00 168   FRED WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS
44 14:09:30 106   JONAS RICKAERT ALPECIN – FENIX
45 14:11:00 68   CARLOS VERONA MOVISTAR TEAM
46 14:12:30 5   MARC HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES
47 14:14:00 128   GREG VAN AVERMAET AG2R CITROEN TEAM
48 14:15:30 64   IVAN GARCIA CORTINA MOVISTAR TEAM
49 14:17:00 224   MAXIME CHEVALIER B&B HOTELS P/B KTM
50 14:18:30 95   CHRISTOPHE LAPORTE COFIDIS
51 14:20:00 97   PIERRE LUC PERICHON COFIDIS
52 14:21:30 138   CONNOR SWIFT TEAM ARKEA – SAMSIC
53 14:23:00 62   JORGE ARCAS MOVISTAR TEAM
54 14:24:30 96   ANTHONY PEREZ COFIDIS
55 14:26:00 222   CYRIL BARTHE B&B HOTELS P/B KTM
56 14:27:30 82   BRUNO ARMIRAIL GROUPAMA – FDJ
57 14:29:00 156   HARRISON SWEENY LOTTO SOUDAL
58 14:31:00 153   THOMAS DE GENDT LOTTO SOUDAL
59 14:33:00 92   RUBEN FERNANDEZ COFIDIS
60 14:35:00 94   JESUS HERRADA COFIDIS
61 14:37:00 225   CYRIL GAUTIER B&B HOTELS P/B KTM
62 14:39:00 171   MICHAEL MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE
63 14:41:00 218   GEORG ZIMMERMANN INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
64 14:43:00 205   FABIEN DOUBEY TOTALENERGIES
65 14:45:00 3   RUI COSTA UAE TEAM EMIRATES
66 14:47:00 122   DORIAN GODON AG2R CITROEN TEAM
67 14:49:00 17   MIKE TEUNISSEN JUMBO – VISMA
68 14:51:00 182   ALEX ARANBURU DEBA ASTANA – PREMIER TECH
69 14:53:00 204   VICTOR DE LA PARTE TOTALENERGIES
70 14:55:00 8   BRANDON MCNULTY UAE TEAM EMIRATES
71 14:57:00 46   TOMS SKUJINS TREK – SEGAFREDO
72 14:59:00 123   OLIVER NAESEN AG2R CITROEN TEAM
73 15:01:00 63   IMANOL ERVITI MOVISTAR TEAM
74 15:03:00 52   KASPER ASGREEN DECEUNINCK – QUICK – STEP
75 15:05:00 25   MICHAŁ KWIATKOWSKI INEOS GRENADIERS
76 15:07:00 208   ANTHONY TURGIS TOTALENERGIES
77 15:09:00 186   HUGO HOULE ASTANA – PREMIER TECH
78 15:11:00 158   BRENT VAN MOER LOTTO SOUDAL
79 15:13:00 214   LORENZO ROTA INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
80 15:15:00 134   ELIE GESBERT TEAM ARKEA – SAMSIC
81 15:17:00 24   TAO GEOGHEGAN HART INEOS GRENADIERS
82 15:19:00 93   SIMON GESCHKE COFIDIS
83 15:21:00 127   MICHAEL SCHÄR AG2R CITROEN TEAM
84 15:23:00 102   SILVAN DILLIER ALPECIN – FENIX
85 15:25:00 116   MAGNUS CORT NIELSEN EF EDUCATION – NIPPO
86 15:27:00 184   OMAR FRAILE ASTANA – PREMIER TECH
87 15:29:00 28   DYLAN VAN BAARLE INEOS GRENADIERS
88 15:31:00 118   JONAS RUTSCH EF EDUCATION – NIPPO
89 15:33:00 86   STEFAN KÜNG GROUPAMA – FDJ
90 15:35:00 163   SONNY COLBRELLI BAHRAIN VICTORIOUS
91 15:37:00 115   MICHAEL VALGREN HUNDAHL EF EDUCATION – NIPPO
92 15:39:00 76   NILS POLITT BORA – HANSGROHE
93 15:41:00 228   PIERRE ROLLAND B&B HOTELS P/B KTM
94 15:43:00 212   JAN BAKELANTS INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
95 15:45:00 201   PIERRE LATOUR TOTALENERGIES
96 15:47:00 206   CRISTIAN RODRIGUEZ MARTIN TOTALENERGIES
97 15:49:00 4   DAVIDE FORMOLO UAE TEAM EMIRATES
98 15:51:00 117   NEILSON POWLESS EF EDUCATION – NIPPO
99 15:53:00 144   MARK DONOVAN TEAM DSM
100 15:55:00 87   VALENTIN MADOUAS GROUPAMA – FDJ
101 15:57:00 21   GERAINT THOMAS INEOS GRENADIERS
102 15:59:00 47   JASPER STUYVEN TREK – SEGAFREDO
103 16:01:00 36   DANIEL MARTIN ISRAEL START-UP NATION
104 16:03:00 26   RICHIE PORTE INEOS GRENADIERS
105 16:05:00 181   JAKOB FUGLSANG ASTANA – PREMIER TECH
106 16:07:00 42   JULIEN BERNARD TREK – SEGAFREDO
107 16:09:00 227   QUENTIN PACHER B&B HOTELS P/B KTM
108 16:11:00 7   RAFAŁ MAJKA UAE TEAM EMIRATES
109 16:13:00 15   SEPP KUSS JUMBO – VISMA
110 16:15:00 43   KENNY ELISSONDE TREK – SEGAFREDO
111 16:17:00 72   EMANUEL BUCHMANN BORA – HANSGROHE
112 16:19:00 165   MATEJ MOHORIC BAHRAIN VICTORIOUS
113 16:21:00 104   XANDRO MEURISSE ALPECIN – FENIX
114 16:23:00 51   JULIAN ALAPHILIPPE DECEUNINCK – QUICK – STEP
115 16:25:00 136   NAIRO QUINTANA TEAM ARKEA – SAMSIC
116 16:27:00 74   PATRICK KONRAD BORA – HANSGROHE
117 16:29:00 187   ION IZAGUIRRE INSAUSTI ASTANA – PREMIER TECH
118 16:31:00 23   JONATHAN CASTROVIEJO INEOS GRENADIERS
119 16:33:00 67   ALEJANDRO VALVERDE MOVISTAR TEAM
120 16:35:00 114   SERGIO ANDRES HIGUITA EF EDUCATION – NIPPO
121 16:37:00 223   FRANCK BONNAMOUR B&B HOTELS P/B KTM
122 16:39:00 44   BAUKE MOLLEMA TREK – SEGAFREDO
123 16:41:00 191   SERGIO LUIS HENAO TEAM QHUBEKA NEXTHASH
124 16:43:00 12   WOUT VAN AERT JUMBO – VISMA
125 16:45:00 113   RUBEN GUERREIRO EF EDUCATION – NIPPO
126 16:47:00 167   DYLAN TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS
127 16:49:00 166   WOUTER POELS BAHRAIN VICTORIOUS
128 16:51:00 125   AURÉLIEN PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM
129 16:53:00 211   LOUIS MEINTJES INTERMARCHE – WANTY – GOBERT MATERIAUX
130 16:55:00 172   JHOAN ESTEBAN CHAVES TEAM BIKEEXCHANGE
131 16:57:00 54   MATTIA CATTANEO DECEUNINCK – QUICK – STEP
132 16:59:00 81   DAVID GAUDU GROUPAMA – FDJ
133 17:01:00 111   RIGOBERTO URAN EF EDUCATION – NIPPO
134 17:03:00 162   PEIO BILBAO BAHRAIN VICTORIOUS
135 17:05:00 91   GUILLAUME MARTIN COFIDIS
136 17:07:00 188   ALEXEY LUTSENKO ASTANA – PREMIER TECH
137 17:09:00 65   ENRIC MAS MOVISTAR TEAM
138 17:11:00 73   WILCO KELDERMAN BORA – HANSGROHE
139 17:13:00 124   BEN O’CONNOR AG2R CITROEN TEAM
140 17:15:00 22   RICHARD CARAPAZ INEOS GRENADIERS
141 17:17:00 18   JONAS VINGEGAARD JUMBO – VISMA
142 17:19:00 1   TADEJ POGACAR UAE TEAM EMIRATES
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments