Yousef Reguigui wygrał 5. etap La Tropicale Amissa Bongo. Reprezentant Algierii był najlepszy na sprinterskim finiszu. Liderem pozostał Natnael Tesfatsion.

Piąty etap wyścigu w Gabonie był bardzo krótki. Trasa z Lambarene do Bifoun liczyła zaledwie 82 kilometry. Profil etapu sprzyjał sprinterom.

Zdjęcie

Ucieczkę stworzyli Carlos Ivan Oyarzun (BAI-Sicasal-Petro de Luanda) i Jeremy Cabot (Team Total Direct Energie). Na krótkim dystansie odjazd był łatwy do skontrolowania. Przewaga czołowej dwójki maksymalnie wynosiła półtorej minuty.

Ostatecznie doszło do sprinterskiego finiszu. Najszybsi byli kolarze z reprezentacji Algierii. Wygrał Yousef Reguigui przed Yacinem Hamzą. Trzeci był Emmanuel Morin z Cofidis Solutions Credit. Pozycję lidera utrzymał Natnael Tesfatsion, który zajął dzisiaj 9. miejsce. W klasyfikacji kolarz z Erytrei ma przewagę 2 sekund nad Jordanem Levasseurem (Natura4Ever-Roubaix Lille Metropole).

Klasyfikacja 5. etapu:

1 REGUIGUI Youcef Algeria 1:45:01
2 HAMZA Yacine Algeria  ,,
3 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits ,,
4 MINALI Riccardo NIPPO DELKO One Provence  ,,

3 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 0:06

Poprzedni artykułVini Zabù – KTM zakazuje używania pomiaru mocy podczas wyścigów