fot. Herald Sun Tour

Norweski kolarz po dwuletnim pobycie w ekipie Sky/INEOS zdecydował się na zmianę drużyny i otoczenia, które ma mu dać więcej okazji do jazdy na własne konto.

23-letni zawodnik dał się poznać przede wszystkim podczas Mistrzostw Świata w Doha, gdzie w 2016 roku odniósł zwycięstwo w kategorii młodzieżowca. W kolejnym roku triumfował w klasyfikacji punktowej podczas Tour de l’Avenir. Te rezultaty zaowocowały transferem do drużyny prowadzonej przez Dave’a Brailsforda, która przede wszystkim jest nastawiona na walkę w klasyfikacji generalnej wyścigów. Podczas swojego pobytu w brytyjskiej formacji Halvorsen odniósł dwie wiktorie etapowe. Miało to miejsce w ubiegłym roku podczas Herald Sun Tour oraz w domowym Tour of Norway.

Przejście do EF Pro Cycling ma być nowym rozdziałem kariery dla młodego Norwega. W wywiadzie dla Cyclingnews opowiedział on o swoich oczekiwaniach przed pierwszym wyścigiem sezonu.

Jest to dla mnie nowy początek, ale czuję się z tym dobrze i naprawdę nie mogę się doczekać rozpoczęcia ścigania w nowej drużynie podczas Tour Down Under. Myślę, że zabraliśmy tu naprawdę dobry zespół, który może powalczyć w sprintach. Sądzę, że moja forma jest dobra

– przyznał 23-letni kolarz.

Młody zawodnik powiedział o powodach jakie stały za zmianą drużyny, której dokonał przed rozpoczynającym się sezonem.

Głównym powodem dlaczego odszedłem z INEOS była chęć skupienia się w większym stopniu na sprintach. W INEOS miałem swoje szanse, ale w drużynie jest wielu kolarzy skupia się głównie na walce w “generalce”, co logicznie kieruje wysiłki całego zespołu w tym kierunku. Tutaj w EF Pro Cycling więcej skupiamy się i mamy możliwości, aby skupić się na sprintach oraz pracujemy nad tym na treningach

– wyznał mistrz świata młodzieżowców z 2016 roku.

Pierwszą okazję młody Norweg otrzyma już podczas zbliżającego się Santos Tour Down Under. Otwarcie sezonu przyciągnęło wielu świetnych sprinterów. Wśród nich są między innymi: Sam Bennett (Deceuninck Quick-Step), Elia Viviani (Cofidis), Caleb Ewan (Lotto-Soudal) oraz André Greipel (Israel Start-Up Nation). Ewentualny sukces Halvorsena będzie bardzo cenny w tak doborowym towarzystwie. 

Zapowiedź Santos Tour Down Under, czyli inauguracyjnego wyścigu na poziomie World Tour jest dostępna tutaj.