Do końca stycznia głosować można na książkę „Ryszard Szurkowski. Wyścig” w plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2019! Fani kolarstwa w naszym kraju – zarówno ci młodsi, jak i ci, którzy pamiętają „Szurka” ze startów m.in. w „Wyścigu Pokoju” mogą dołożyć swoją cegiełkę, a być może – przesądzić o otrzymaniu wyróżnienia. Głosy na książkę, której patronem jest serwis „Naszosie.pl” oddawać można pod tym linkiem: plebiscyt.sportowaksiazkaroku.pl

O książce:

Wypadek: uderzenie twarzą w asfalt. Połamane wszystkie kości twarzy, uszkodzony rdzeń, połamane kręgi, paraliż wszystkich kończyn. Operacja – pierwsza, druga, trzecia. Wszystko to działo się w mgnieniu oka. Rehabilitacja i powrót do sprawności zajmą nie miesiące, a lata.

Ryszard Szurkowski był jednym z największych sportowców PRL-u. Setki tysięcy Polaków stawały na trasie Wyścigu Pokoju, by zobaczyć mistrza. Tłumy gromadziły się przed telewizorami, by oglądać jego triumfy, a rywalizacja ze Stanisławem Szozdą i innymi kolarzami rozpalała umysły młodych chłopców, do późna grających w kapsle na każdym podwórku.

Po dramatycznym wypadku z czerwca 2018 roku król szos stanął przed największym wyzwaniem w swoim życiu. W autobiografii opowiada o okolicznościach wypadku i żmudnej walce o powrót do zdrowia, a gwiazdy sportu wspominają jego wielką karierę. Wszystko po to, by pomóc mistrzowi zwyciężyć raz jeszcze – w najważniejszym z jego wyścigów.

Książka w promocyjnej cenie dostępna jest tutaj: www.idz.do/skr-szurkowski

Dodatkowo, kupując ją wspierasz rehabilitację mistrza. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana na jego dalsze leczenie. Bezpośrednich wpłat można również dokonywać na konto fundacji Lions Club z dopiskiem „Na leczenie Ryszarda Szurkowskiego”.

Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990

Nr konta: 09 1240 1747 1111 0000 1845 5759