fot. UAE Team Emirates

Jak wiadomo, od początku sezonu 2020, Maximiliano Richeze jest zawodnikiem UAE Team Emirates. Pierwszym wyścigiem Argentyńczyka będzie Vuelta a San Juan, która znaczy dla niego naprawdę wiele.

Transfer Richeze to jeden z najważniejszych ruchów ostatniego okienka transferowego. Argentyńczyk, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, postanowił opuścić ekipę Deceuninck – Quick Step, by dołączyć do swojego przyjaciela Fernando Gavirii w zespole UAE Team Emirates.

Jego pierwszym wyścigiem w nowych barwach będzie Vuelta a San Juan, czyli najważniejszy wyścig w jego ojczyźnie. To właśnie tam trzy razy w ostatnich latach przychodziło mu sięgać po zwycięstwa etapowe i z pewnością w tym sezonie możemy spodziewać się go w gronie najlepszych sprinterów w wyścigu.

Co najważniejsze, wystartuje w argentyńskim wyścigu mając na sobie koszulkę mistrza kraju. Dodatkowo ściganie w San Juan ma wyjątkowy klimat i jest zawsze znakomitym doświadczeniem. Można powiedzieć, że to argentyńska stolica kolarstwa. mam tu naprawdę wielu przyjaciół

– powiedział Richeze.

Przypomnijmy, że w Argentynie swój sezon rozpocznie Rafał Majka, który z pewnością będzie jednym z faworytów do wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej.