fot. Team INEOS

Czym byłby początek sezonu bez mocno obsadzonych etapówek w Hiszpanii? Organizatorzy Vuelta a Valenciana potwierdzili dziś start w swojej imprezie dwóch mocnych ekip World Tour – Ineos i Movistar.

Wyścig w prowincji Walencja od kilku lat jest jednym z pierwszych, na którym zobaczyć możemy wiele gwiazd światowego kolarstwa. Nie inaczej będzie w tym roku. Impreza, która odbędzie się w dniach 5-9 lutego, przed rokiem została wygrana przez Iona Izagirre, który pokonał Alejandro Valverde i Pello Bilbao. Już teraz wiemy, że w sezonie 2020 możemy zobaczyć na trasie drugiego zawodnika klasyfikacji generalnej.

Wszystko za sprawą udziału ekipy Movistar, która potwierdziła już start w hiszpańskim wyścigu. Obok niej na starcie na pewno pojawią się także kolarze Ineos, którzy, jak zawsze, będą bardzo niebezpieczni. Oficjalnie w imprezie zobaczymy też zawodników Gazprom – Rusvelo.

Oczywiście nie jest to koniec dobrych dla organizatorów informacji. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez portal procyclingstats, w najbliższych dniach szczegóły udziału w wyścigu dopiąć powinny także takie teamy jak CCC, Bahrain – McLaren, Jumbo – Visma czy Astana.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments