fot. Team Arkéa-Samsic/Twitter

Francuska drużyna po dokonaniu wielu wzmocnień przed zbliżającym się sezonem jest chętnie zapraszana na kolejne wyścigi na poziomie World Tour.

Po otrzymaniu „dzikich kart” na Tour de France, Critérium du Dauphiné i Paryż-Nicea Team Arkéa-Samsic pojawi się, także podczas setnej edycji „Wyścigu Dookoła Katalonii”. Swój start w tej „etapówce” potwierdzili w oficjalnym komunikacie zespołu Warren Barguil i Nairo Quintana. Kolumbijczyk opowiedział o swoich oczekiwaniach na ten wyścig.

Volta Ciclista a Catalunya, który będzie świętować swoją setną edycję będzie mieć ciekawe etapy dla „górali” z finiszami na takich podjazdach jak Valter 2000 i Porte Ainé. Dziękuje organizatorom wyścigu za zaufanie okazane mojemu zespołowi i zaproszenie nas na start wyścigu

– wyznał triumfator wyścigu „Dookoła Katalonii” z 2016 roku.

Na ten moment lista startowa marcowego wyścigu wygląda naprawdę interesująco. Oprócz wspomnianych wyżej kolarzy francuskiej drużyny mają się pojawić na wyścigu między innymi: ubiegłoroczny triumfator Miguel Ángel López (Astana), Alejandro Valverde (Movistar), Egan Bernal (Team Ineos), Steven Kruijswijk (Jumbo-Visma) oraz Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments