Vuelta Ciclista a Andalucia

Wyścig Vuelta a Andalucia to jeden z pierwszych, ważnych wyścigów etapowych w kalendarzu, podczas którego do walki stają najmocniejsi kolarze na świecie. Dziś poznaliśmy trasę całej imprezy.

Wyścig dookoła Andaluzji to jeden z najważniejszych wyścigów, rozgrywanych w lutym. Dobrym tego przykładem jest fakt, iż w 2020 roku hiszpańska impreza będzie należeć do cyklu ProSeries. Gwiazdy z całego świata na południe półwyspu Iberyjskiego bardzo często przyciąga nie tylko pogoda, ale także bardzo trudna trasa, która także w przyszłym roku będzie co najmniej selektywna.

Już na pierwszym etapie do Grazelemy kolarze będą musieli zmierzyć się z trudnym, pagórkowatym terenem. Ostatni podjazd zakończy się około 6 kilometrów przed metą, przez co rywalizacja zapowiada się interesująco. Drugiego dnia do głosu dojdą za to sprinterzy. Etap nr 3 to z kolei odcinek królewski, na którym zlokalizowane będą 4 trudne podjazdy. Czwartego dnia ponownie będzie pagórkowato, a wszystko zamknie kilkunastokilometrowa czasówka.

Trasa Vuelta a Andalucia 2020:
1. etap: Alhaurín de la Torre – Grazalema (173,9 km)
2. etap: Sewilla – Iznajar (198,7 km)
3. etap: Jaén – Ubeda (175,9 km)
4. etap: Villanueva Mesía – Granada (126 km)
5 etap: Mijas – Mijas (13 km – ITT)