fot. Bahrain-McLaren

Dylan Teuns w Mijas na zakończenie Vuelta a Andalucia wygrał etap jazdy indywidualnej na czas. To 11. zwycięstwo Belga w zawodowej karierze, ale dopiero pierwsze na czasówce.

Dzięki wygranej czasówce Dylan Teuns awansował na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Łącznie stracił minutę i 45 sekund do Jakoba Fuglsanga. Po czasówce zwycięzca Tour de Pologne z 2017 roku zamienił się miejscami w klasyfikacji ze swoim kolegą z zespołu, Pello Bilbao. W czołowej szóstce uplasowało się trzech kolarzy Bahrain-McLaren. Najwyżej z nich sklasyfikowany został Mikel Landa, który zajął 3. miejsce.

To moje pierwsze zwycięstwo w indywidualnej jeździe na czas. Oczywiście, jestem bardzo szczęśliwy i trochę zaskoczony. Trasa z podjazdami była odpowiednia dla mojej charakterystyki i pojechałem po niej dobrze. To był dobry tydzień, podczas którego często zbliżałem się do zwycięstwa. Wykorzystałem ostatnią szansę. Po wyścigu w Walencji, również w Andaluzji pokazałem, że jestem w dobrej formie. Oby tak dalej

– przyznał Dylan Teuns dla strony Bahrain-McLaren.

Już w sobotę na Omloop Het Nieuwsblad Belg rozpocznie kampanię klasyków. Teuns wystartuje także w Ronde van Vlaanderen, La Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege.