fot. UAE Tour

Caleb Ewan wygrał na Hatta Dam 2. etap UAE Tour. Kolarz Lotto Soudal został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap wyścigu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należał do pagórkowatych. Trasa z Hatta do Hatta Dam liczyła 168 kilometrów. Do pokonania było wiele krótkich wzniesień. Ściganie zakończyło się na Hatta Dam (0,6 km i 7%).

Drugi dzień z rzędu w ucieczkę zabrali się kolarze Vini Zabu-KTM – Leonardo Tortomasi i Veljko Stojnić. Dwójka kolarzy włoskiej grupy wypracowała 4 minuty przewagi. Po drugiej lotnej premii na niecałe 50 kilometrów przed metą na czele pozostał tylko Tortomasi.

Samotny Włoch długo utrzymywał przewagę wynoszącą około minutę. Peleton dogonił Leonardo Tortomasiego na 24 kilometry przed metą. Potem główna grupa szykowała się do finałowej rozgrywki.

Na 10 kilometrów przed metą na kolarzy czekał podjazd. Na atak zdecydowali się Victor Campenaerts (NTT Pro Cycling) i Nicola Conci (Trek-Segafredo). Zostali oni doścignięci na 4 kilometry przed metą.

Na Hatta Dam jako pierwszy zaatakował Sam Bennett. Za mistrzem Irlandii ruszył Caleb Ewan. Kolarz Lotto Soudal okazał się najlepszy i powtórzył sukces sprzed roku. Australijczyk został nowym liderem wyścigu.

Wyniki 2. etapu:

1 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 4:18:16
2 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:00:02
3 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:04
4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
5 Rick Zabel (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:04
6 Andrea Vendrame (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:04
7 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:00:04
8 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:04
9 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:04
10 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:04
11 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain – McLaren 0:00:04
12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:04
13 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:04
14 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:00:04
15 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:04
16 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:04
17 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:04
18 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:04
19 Jesús Herrada (Esp) Cofidis 0:00:04
20 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:04
21 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:04
22 Wouter Poels (Ned) Bahrain – McLaren 0:00:04
23 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:04
24 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 0:00:04
25 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:04
26 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
27 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:04
28 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:00:04
29 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:04
30 Edward Dunbar (Irl) Team Ineos 0:00:04
31 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:04
32 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:04
33 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:04
34 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:00:04
35 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:04
36 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:04
37 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:04
38 Stefan De Bod (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:00:04
39 Daniel Navarro Garcia (Esp) Israel Start-Up Nation 0:00:04
40 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:04
41 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:04
42 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:00:04
43 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:04
44 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:04
45 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Astana Pro Team 0:00:04
46 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:00:04
47 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:00:26
48 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:28
49 Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:00:30
50 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:30
51 Umberto Marengo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:30
52 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:00:34
53 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:34
54 Lorenzo Fortunato (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:34
55 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 0:00:44
56 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – McLaren 0:00:48
57 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:00:48
58 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:00:50
59 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:00:55
60 Andrea Garosio (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:00
61 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:01:00
62 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:01:04
63 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:04
64 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:01:04
65 Rafael Valls Ferri (Esp) Bahrain – McLaren 0:01:13
66 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:01:13
67 Eros Capecchi (Ita) Bahrain – McLaren 0:01:13
68 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:01:13
69 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:13
70 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:01:13
71 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:01:13
72 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:13
73 Matthias Brändle (AUT) Israel Start-Up Nation 0:01:13
74 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:01:13
75 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:25
76 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:01:25
77 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:25
78 Stijn Steels (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:01:34
79 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:34
80 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:01:40
81 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:01:42
82 Michael Carbel Svendgaard (Den) NTT Pro Cycling Team 0:01:44
83 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:01:54
84 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:01:57
85 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:02:00
86 Andrey Amador (CRc) Team Ineos 0:02:06
87 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:02:11
88 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:02:29
89 José Herrada (Esp) Cofidis 0:02:29
90 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Movistar Team 0:02:29
91 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:02:29
92 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:02:34
93 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:02:52
94 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:02:54
95 Danilo Wyss (SUI) NTT Pro Cycling Team 0:02:56
96 Shane Archbold (NZl) Deceuninck – Quick Step 0:02:56
97 Christoph Pfingsten (GER) Team Jumbo – Visma 0:02:56
98 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:03:00
99 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:00
100 Marco Haller (AUT) Bahrain – McLaren 0:03:00
101 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:00
102 Jan Hirt (Cze) CCC Team 0:03:00
103 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:00
104 Michał Gołaś (Pol) Team Ineos 0:03:00
105 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:15
106 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:03:22
107 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:03:24
108 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:03:33
109 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:03:38
110 Christian Knees (GER) Team Ineos 0:03:44
111 Chris Froome (GBr) Team Ineos 0:03:46
112 Carlos Rodriguez Cano (Esp) Team Ineos 0:03:48
113 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:03:51
114 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:57
115 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:04:16
116 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:04:40
117 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:04:42
118 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:04:42
119 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:05:02
120 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:05:10
121 James Mitri (NZl) Vini Zabù – KTM 0:06:23
122 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:06:28
123 Sergio Samitier Samitier (Esp) Movistar Team 0:06:36
124 Mark Cavendish (GBr) Bahrain – McLaren 0:07:05
125 Jay Robert Thomson (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:07:07
126 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:07:19
127 Imerio Cima (Ita) Gazprom – RusVelo 0:07:19
128 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom – RusVelo 0:07:19
129 Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabù – KTM 0:07:19
130 Charles Quarterman (GBr) Trek – Segafredo 0:07:24
131 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:07:28
132 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:07:32
133 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:07:34
134 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:34
135 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabù – KTM 0:07:40
136 Albert Torres Barcelo (Esp) Movistar Team 0:07:40
137 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:07:40
138 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:40
– Laurens De Plus (Bel) Team Jumbo – Visma
– Miles Scotson (Aus) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna:

1 Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal 7:47:19
2 Sam Bennett (Irl) Deceuninck – Quick Step 0:00:12
3 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:00:16
4 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:17
5 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:00:19
6 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:00:20
7 Andrea Vendrame (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:20
8 Rick Zabel (GER) Israel Start-Up Nation 0:00:20
9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:20
10 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:20
11 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:00:20
12 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
13 José Joaquín Rojas Gil (Esp) Movistar Team 0:00:20
14 Wouter Poels (Ned) Bahrain – McLaren 0:00:20
15 Rafał Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:20
16 Giulio Ciccone (Ita) Trek – Segafredo 0:00:20
17 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
18 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:20
19 Jesús Herrada (Esp) Cofidis 0:00:20
20 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:20
21 Ilnur Zakarin (Rus) CCC Team 0:00:20
22 Koen Bouwman (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:20
23 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:20
24 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:20
25 Stefan De Bod (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:00:20
26 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:00:20
27 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:20
28 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:20
29 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:00:20
30 Clément Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
31 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:00:20
32 Edward Dunbar (Irl) Team Ineos 0:00:20
33 Lawrence Warbasse (USA) AG2R La Mondiale 0:00:20
34 Emanuel Buchmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:20
35 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
36 James Knox (GBr) Deceuninck – Quick Step 0:00:20
37 Rob Power (Aus) Team Sunweb 0:00:20
38 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) Mitchelton – Scott 0:00:20
39 Steff Cras (Bel) Lotto Soudal 0:00:20
40 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Esp) Astana Pro Team 0:00:20
41 Mattia Cattaneo (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:20
42 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:20
43 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:20
44 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:20
45 Daniel Navarro Garcia (Esp) Israel Start-Up Nation 0:00:20
46 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Astana Pro Team 0:00:42
47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:00:44
48 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:00:46
49 Umberto Marengo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:46
50 Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:00:46
51 Lorenzo Fortunato (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:50
52 Florian Stork (GER) Team Sunweb 0:00:50
53 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:00:50
54 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 0:01:00
55 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain – McLaren 0:01:04
56 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:01:04
57 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:01:06
58 Jaakko Hanninen (Fin) AG2R La Mondiale 0:01:11
59 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 0:01:16
60 Andrea Garosio (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:16
61 Maximilian Walscheid (GER) NTT Pro Cycling Team 0:01:20
62 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Astana Pro Team 0:01:20
63 Giovanni Visconti (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:20
64 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:01:29
65 Matthias Brändle (AUT) Israel Start-Up Nation 0:01:29
66 Omer Goldstein (Isr) Israel Start-Up Nation 0:01:29
67 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:29
68 Rafael Valls Ferri (Esp) Bahrain – McLaren 0:01:29
69 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal 0:01:29
70 Vladislav Kulikov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:29
71 Eros Capecchi (Ita) Bahrain – McLaren 0:01:29
72 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:01:29
73 Kaden Groves (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:41
74 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:01:41
75 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:41
76 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:01:50
77 William Clarke (Aus) Trek – Segafredo 0:01:56
78 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:01:58
79 Michael Carbel Svendgaard (Den) NTT Pro Cycling Team 0:02:00
80 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 0:02:10
81 Stijn Steels (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:02:10
82 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:02:16
83 Enrico Battaglin (Ita) Bahrain – McLaren 0:02:18
84 Andrey Amador (CRc) Team Ineos 0:02:22
85 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck – Quick Step 0:02:27
86 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-Up Nation 0:02:33
87 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:02:45
88 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Movistar Team 0:02:45
89 José Herrada (Esp) Cofidis 0:02:45
90 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:02:45
91 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) CCC Team 0:02:50
92 Salvatore Puccio (Ita) Team Ineos 0:03:10
93 Danilo Wyss (SUI) NTT Pro Cycling Team 0:03:12
94 Shane Archbold (NZl) Deceuninck – Quick Step 0:03:12
95 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:16
96 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:03:16
97 Michał Gołaś (Pol) Team Ineos 0:03:16
98 Dmitrii Strakhov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:16
99 Jan Hirt (Cze) CCC Team 0:03:16
100 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:31
101 Alexander Cataford (Can) Israel Start-Up Nation 0:03:31
102 Kiel Reijnen (USA) Trek – Segafredo 0:03:38
103 Christoph Pfingsten (GER) Team Jumbo – Visma 0:03:42
104 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:03:59
105 Christian Knees (GER) Team Ineos 0:04:00
106 Chris Froome (GBr) Team Ineos 0:04:02
107 Carlos Rodriguez Cano (Esp) Team Ineos 0:04:04
108 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:04:07
109 Marco Haller (AUT) Bahrain – McLaren 0:04:22
110 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:04:32
111 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal 0:04:35
112 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama – FDJ 0:04:46
113 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:04:55
114 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team 0:04:56
115 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:04:58
116 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:04:58
117 Nicola Conci (Ita) Trek – Segafredo 0:05:18
118 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:06:05
119 Victor Campenaerts (Bel) NTT Pro Cycling Team 0:06:32
120 James Mitri (NZl) Vini Zabù – KTM 0:06:39
121 Jakub Mareczko (Ita) CCC Team 0:06:44
122 Sergio Samitier Samitier (Esp) Movistar Team 0:06:52
123 Tony Martin (GER) Team Jumbo – Visma 0:07:16
124 Mark Cavendish (GBr) Bahrain – McLaren 0:07:21
125 Jay Robert Thomson (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:07:23
126 Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabù – KTM 0:07:27
127 Imerio Cima (Ita) Gazprom – RusVelo 0:07:35
128 Nathan Haas (Aus) Cofidis 0:07:35
129 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:40
130 Charles Quarterman (GBr) Trek – Segafredo 0:07:40
131 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:07:43
132 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabù – KTM 0:07:45
133 Alberto Dainese (Ita) Team Sunweb 0:07:48
134 Rémy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:07:50
135 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:07:52
136 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:07:56
137 Albert Torres Barcelo (Esp) Movistar Team 0:07:56
138 Cristian Scaroni (Ita) Gazprom – RusVelo 0:09:27