Foto: Challenge Mallorca

Już za nieco ponad miesiąc, wiele gwiazd światowego formatu pojawi się na Majorce, by tam rozpocząć sezon 2020. Dziś poznaliśmy szkic trasy czterodniowej imprezy na hiszpańskiej wyspie.

Przez ostatnie kilka lat, majorskie klasyki zbierały całą masę znakomitych zawodników na starcie. Nie inaczej powinno być i w 2020 roku, tym bardziej, że trasa poszczególnych wyścigów wchodzących w skład Mallorca Challenge będą odpowiadać absolutnie wszystkim.

30 stycznia zawodnicy zmierzą się z wyścigiem Trofeo Campos – Porreres – Felanitx – Ses Salines, który najbardziej będzie odpowiadać sprinterom i specjalistom od wyścigów jednodniowych. Trasa będzie bowiem łatwiejsza niż w zeszłym roku, gdyż zniknął z niej finałowy podjazd. 31 stycznia z kolei kolarze spróbują się podczas Trofeo Andratx – LLoseta. W tym przypadku do mety prowadzić będzie 3-kilometrowy podjazd o średnim nachyleniu około 10%. Dzień później z kolei peleton stanie na starcie Trofeo Serra de Tramuntana, czyli tradycyjnie już trudnego, górzystego wyścigu. Cała zabawa zakończy się za to podczas Trofeo Playa de Palma – Palma, podczas którego znów o zwycięstwo powalczą sprinterzy.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, którzy zawodnicy na pewno pojawią się na Majorce. Spodziewać się jednak można takich zawodników jak Alejandro Valverde czy John Degenkolb.